Naga MarketsRon Paul, amerykański polityk i były kandydat na prezydenta USA niejednokrotnie, wypowiadał się już na temat kryptowalut i rynków finansowych. Zwolennik wolnego rynku postrzegający Bitcoina jako alternatywę, tym razem w wywiadzie dla Bitcoin Magazine.

W ostatnim czasie, Brad Sherman, amerykański kongresem nawoływał do zakazania wykorzystania kryptowalut. Paul uspokaja, nie sądzi bowiem by jego słowa miały siłę przebicia pozwalającą na “zbanowanie” kryptowalut. Uważa on, że większość członków Kongresu ma niewielkie kompetencje odnośnie cyfrowych aktywów, a ponadto muszą uporać się obecnie z dużo większymi problemami.

Kryptowaluty zagrożeniem dla dolara

Sherman argumentuje wprowadzenie zakazu, zagrożeniem jakie kryptowaluty stanowią dla dominacji dolara i handlu międzynarodowego USA. Przemawia tym samym w imieniu establishmentu państwowego, wojskowych oraz systemu bankowego.

Odnosząc się do stanowiska “nie zadzieraj z dolarem”, które głosi Sherman, Ron Paul mówił: “nie martwię się o to, ponieważ dolar dąży do samozagłady”. Według niego, amerykańska waluta jest jak tykająca bomba, która tylko czeka żeby wybuchnąć.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kwestia regulacji

W wywiadzie padło także pytanie dotyczące kwestii regulacji rynku kryptowalut. Ron Paul uważa, że są one potrzebne i powinny być surowe, jednakże stawia przy tym pytanie: kim są regulatorzy?

Paul zwraca uwagę na całą masę zasad i przepisów regulujących system finansowy, które nie uchroniły świata przed globalnym kryzysem finansowym z 2008 roku. Na kryzysie zyskały firmy, które go spowodowały, a ludzi z kredytami hipotecznymi nie udało się uratować.

Zobacz też: Tesla za 10 miesięcy zostanie bez pieniędzy? Elon Musk będzie ciął koszty

Ostatnie wzrosty notowań Bitcoina były odwrotne do ruchów zauważalnych na kluczowych indeksach (DOW, S&P500) oraz innych tradycyjnych rynkach. Ron Paul został zapytany, czy nie jest jeszcze za wcześnie, by mówić o oddzieleniu BTC od rynków tradycyjnych. A jego odpowiedź brzmi:
“Tak, myślę, że jest za wcześnie, by to powiedzieć. Nie sądzę, żeby ktokolwiek to wiedział.
Trudno powiedzieć, ale jest oczywiście wystarczająco dużo zaufania do bitcoina, aby ludzie mogli pójść i go kupić. Jednak czy masz milion, czy tylko 15 kupujących? To może być bardzo ważne.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here