Naga Marketsron paul przy mikrofonieRon Paul to amerykański polityk, członek Izby Reprezentantów z ramienia Partii Republikańskiej z Teksasu, kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Znany jest ze swoich libertariańskich poglądów i wspierania społeczności wirtualnych walut. Wielokrotnie wspominał, iż brzydzi się systemem, którym kieruje Rezerwa Federalna, a same kryptowaluty porównywał do złota, zauważając możliwość ich istnienia na równi ze standardem złotego kruszcu. Z jego ostatniej wypowiedzi wynika, iż amerykański rząd powinien znieść podatek od kryptowalut.


Świat czeka kryzys, kryptowaluty mogą pomóc

Znany krytyk FEDu Ron Paul, nie po raz pierwszy skrytykował amerykański bank centralny mówiąc, że stworzona przez nich waluta może doprowadzić do tego, co nazywa “recesją wywołaną przez FED”. Niedawno poparł prezydenta Trumpa, który określił działania FEDu jako „szalone”. W ocenie Paula jedynym sposobem na uniknięcie kryzysu jest zaprzestanie “szaleństwa” monetarnego, w tym zniesienie podatku od bitcoina i innych wirtualnych walut.

– Pierwszym krokiem powinno być uchwalenie ustawy umożliwiającej ludziom korzystanie ze wszystkich alternatywnych walut oraz zwolnienie wszystkich transakcji dokonanych na metalach szlachetnych i kryptowalutach z podatków od zysków kapitałowych i innych – napisał Ron Paul.

USD, dolar, ComparicPaul, który ubiegał się o fotel prezydenta w 1998 r. i którego syn Rand jest senatorem, od dawna twierdzi, że metale szlachetne, takie jak złoto i srebro są lepszą walutą rezerwową niż dolary. Uważa, że manipulowanie pieniędzmi za pomocą finansowych narzędzi, takich jak luzowanie ilościowe jest skazane na niepowodzenie, a świat czeka “wielka katastrofa”, która doprowadzi do recesji globalnej wywołanej przez FED. Rezerwa Federalna prowadzi obecnie politykę zacieśniania ilościowego, obniżając swój bilans do 4,17 biliona dolarów z 4,5 biliona dolarów.

Mimo że niektórzy „krypto-ewangeliści”, tacy jak Tyler i Cameron Winklevoss, uważają, że bitcoin zastąpi złoto, Paul wskazywał w przeszłości, że nie wykluczają się one wzajemnie.

Zobacz również: Bitcoin nie jest użyteczny – twierdzi była prezes Rezerwy Federalnej

– Uważam, że kryptowaluty wykorzystujące technologię blockchain i standard złota mogą istnieć razem. Dla niektórych transakcji mogą być używane alternatywne waluty ze względów wydajnościowych – pisał Paul w poście z 22 czerwca.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSankcje już za rogiem – czy rynek ropy zareaguje?
Następny artykułAUDCHF wybija opór na 0.7120 – Analiza dla początkujących
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here