Naga Markets

Mecenas Roman Giertych oraz biznesmen Ryszard Krauze zostali zatrzymany dziś przez CBA. O tym fakcie na Twitterze poinformowała też córka byłego posła pisząc „W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu”. Jak informuje Biuro, zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

  • Szkoda wyrządzona spółce giełdowej przekracza 90 mln zł
  • Według nieoficjalnych informacji, chodzi o wyprowadzanie pieniędzy z giełdowej spółki Polnord
  • Rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn potwierdza, że postępowanie dotyczy lat 2010 i 2015
  • Żona Romana Giertycha spekuluje, że zatrzymanie może mieć związek z Leszkiem Czarneckim

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty m.in. prania brudnych pieniędzy

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych – podaje Biuro.Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

Według nieoficjalnych informacji, chodzi o wyprowadzanie pieniędzy z giełdowej spółki Polnord.

Rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn oświadczył na antenie TVP Info, że postępowanie dotyczy lat 2010 i 2015.

XTB

W tej chwili zatrzymani są w rękach funkcjonariuszy CBA. Trwają przeszukania miejsc związanych z podejrzanymi. Po zakończeniu tych czynności wszyscy trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty przywłaszczenia mienia, prania pieniędzy oraz zarzut związany z działalnością na szkodę spółki giełdowej – podkreślił rzecznik.

Barbara Giertych: to kuriozalna sytuacja

Ani mój klient, czyli Roman Giertych, a nie ja, nie wiemy, jakie są zarzuty, nie wiemy, na jakiej podstawie został zatrzymany. Czynności, jakie się w tej chwili odbywają, to są przeszukania w domu – przekazała w rozmowie z Polsat News żona i zarazem adwokatka Barbara Giertych.

– To jest kuriozalna sytuacja, że obrońca nie wie nic. Mój klient, czyli Roman Giertych, a przy okazji mój mąż, dzwonił do mnie i powiedział, że został zatrzymany, nie wie, pod jakim zarzutem. On od rana miał rozprawę w sądzie w Warszawie i po zakończonych czynnościach sądowych CBA go zatrzymało – podkreśliła.

– Mój mąż w tej chwili uczestniczy w przeszukaniu, które odbywa się w domu w Józefowie. Nie wiem, czego szukają funkcjonariusze i ile to zajmie. My nie znamy ich planów – dodała Barbara Giertych.

Żona Romana Giertycha spekuluje, że zatrzymanie może mieć związek z inną sprawą.

– Może nie bez znaczenia jest fakt, że jutro Roman Giertych, jako obrońca, miał występować w posiedzeniu aresztowym Leszka Czarneckiego. Wiążę te sprawy. W mojej karierze zawodowej nie zdarzyło się jeszcze coś takiego, żeby klient, który jest adwokatem profesjonalnym, nie wiedział, dlaczego został zatrzymany – stwierdziła w rozmowie z Polsat News.

Zobacz również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKolejny podmiot wpisany na listę ostrzeżeń publicznych KNF
Następny artykułAll in! Games: Zagraniczni specjaliści coraz chętniej wybierają polskie firmy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here