Naga MarketsMecenas Roman Giertych oraz biznesmen Ryszard Krauze zostali zatrzymany dziś przez CBA. O tym fakcie na Twitterze poinformowała też córka byłego posła pisząc „W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu”. Jak informuje Biuro, zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

  • Szkoda wyrządzona spółce giełdowej przekracza 90 mln zł
  • Według nieoficjalnych informacji, chodzi o wyprowadzanie pieniędzy z giełdowej spółki Polnord
  • Rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn potwierdza, że postępowanie dotyczy lat 2010 i 2015
  • Żona Romana Giertycha spekuluje, że zatrzymanie może mieć związek z Leszkiem Czarneckim

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty m.in. prania brudnych pieniędzy

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych – podaje Biuro.

"Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy…

Publiée par Roman Giertych – strona oficjalna sur Jeudi 15 octobre 2020

Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

Według nieoficjalnych informacji, chodzi o wyprowadzanie pieniędzy z giełdowej spółki Polnord.

Rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn oświadczył na antenie TVP Info, że postępowanie dotyczy lat 2010 i 2015.

W tej chwili zatrzymani są w rękach funkcjonariuszy CBA. Trwają przeszukania miejsc związanych z podejrzanymi. Po zakończeniu tych czynności wszyscy trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty przywłaszczenia mienia, prania pieniędzy oraz zarzut związany z działalnością na szkodę spółki giełdowej – podkreślił rzecznik.

Barbara Giertych: to kuriozalna sytuacja

Ani mój klient, czyli Roman Giertych, a nie ja, nie wiemy, jakie są zarzuty, nie wiemy, na jakiej podstawie został zatrzymany. Czynności, jakie się w tej chwili odbywają, to są przeszukania w domu – przekazała w rozmowie z Polsat News żona i zarazem adwokatka Barbara Giertych.

– To jest kuriozalna sytuacja, że obrońca nie wie nic. Mój klient, czyli Roman Giertych, a przy okazji mój mąż, dzwonił do mnie i powiedział, że został zatrzymany, nie wie, pod jakim zarzutem. On od rana miał rozprawę w sądzie w Warszawie i po zakończonych czynnościach sądowych CBA go zatrzymało – podkreśliła.

– Mój mąż w tej chwili uczestniczy w przeszukaniu, które odbywa się w domu w Józefowie. Nie wiem, czego szukają funkcjonariusze i ile to zajmie. My nie znamy ich planów – dodała Barbara Giertych.

Żona Romana Giertycha spekuluje, że zatrzymanie może mieć związek z inną sprawą.

– Może nie bez znaczenia jest fakt, że jutro Roman Giertych, jako obrońca, miał występować w posiedzeniu aresztowym Leszka Czarneckiego. Wiążę te sprawy. W mojej karierze zawodowej nie zdarzyło się jeszcze coś takiego, żeby klient, który jest adwokatem profesjonalnym, nie wiedział, dlaczego został zatrzymany – stwierdziła w rozmowie z Polsat News.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here