Naga MarketscornBogusz Kasowski wraz z Michałem Stajniakiem z X-Trade Brokers omawiają raport USDA crop progres dotyczący prognozowanej jakości zbiorów surowców rolnych w USA na antenie Comparic24.tv podczas programu Surowcowe.info. Jak wynika z informacji uzyskanych od lokalnych producentów, pogoda tego lata dopisała hodowli najpopularniejszych upraw.


Amerykańscy producenci podkreślają, że są zadowoleni z pogody tego lata dla surowców rolnych, pomimo wiosennych problemów, jednak obecnie potrzebne jest ciepło i umiarkowane opady, by kukurydza, soja i zboża dojrzały do zbiorów, które, podobnie jak zasiewy, są opóźnione” – komentuje Bogusz Kasowski na antenie Comparic24.tv.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania kukurydzy po osiągnięciu czerwcowych szczytów na wysokości 4,5 USD osuwają się dynamiczniej, notując mocniejsze spadki w połowie sierpnia i w tym tygodniu meldując się na majowych minimach. Z kolei soja konsoliduje pod 8,6 USD utrzymując konsolidację od lipca ubiegłego roku – w tym czasie zmienność cen wynosiła maksymalnie 15% w przedziale 7,8-9,2 USD. Podobnie jak kukurydza traci również pszenica. Z czerwcowych poziomów 5,5 USD we wtorek spadała chwilowo poniżej 4,55 USD, testując najniższe poziomy od trzech miesięcy.

Praktycznie cały lipiec i sierpień na rynku pszenicy upływały pod znakiem przewagi strony podażowej. Słabo na tym rynku rozpoczyna się także wrzesień – w tym tygodniu notowania pszenicy w Stanach Zjednoczonych spadły do najniższego poziomu od połowy maja bieżącego roku” – komentowała rano Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here