Naga MarketsAkcje Rolls Royce tracą ponad 9%. Firma planuje zwolnienia z powodu koronawirusa
Silnik samolotowy firmy Rolls Royce

Pandemia koronawirusa, a przede wszystkim ograniczenia w przemieszczaniu się jakie są jej rezultatem dały się we znaki przemysłowi lotniczemu. Produkujący silniki odrzutowe Rolls Royce Holding Plc jest jedną z firm, która ucierpi w wyniku blokad krajów. Firma rozważa znaczną redukcję zatrudnia, a kierownictwo prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi.

  • Rolls Royce planuje zwolnienia
  • Firma prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi
  • Akcje osuwają się o ponad 9%

Rolls Royce zwolni 15% kadry pracowniczej?

Firma Rolls Royce miała pewne problemy z silnikami, jednakże udało się jej z tym uporać, a ponadto przeprowadzona została restrukturyzacja. Zawieszenie większości lotów długodystansowych rzuciło spółce kolejne wyzwanie z uwagi na spadek popytu, gdyż zarówno Airbus jak Boeing obniżają tempo produkcji.Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Osoba zaznajomiona z tym, co dzieje się w Rolls Royce powiedziała, że firma zamierza zredukować 15% siły roboczej. Kierownictwo wyższego szczebla prowadzi teraz rozmowy ze związkami zawodowymi.

Rolls Royce potwierdził, że do redukcji miejsc pracy prawdopodobnie dojdzie, jednakże nie podał oficjalnie w jakim zakresie. Pracownicy mają dowiedzieć się więcej na ten temat do końca miesiąca.

Akcje Rolls Royce tracą ponad 9%

Sandra Morris, analityk w Jeffries prognozuje dla Rolls Royce’a 12-procentowy spadek sprzedaży w 2020 roku. Oczekuje przy tym, że przychody z lotnictwa cywilnego spadną o 18%.

Kilka minut przed godziną 13. akcje Rolls Royce na londyńskiej giełdzie traciły ponad 9 proc. Kurs ponownie znalazł się dziś pod barierą w okolicach 300 GBP. Spadek od początku roku wynosi obecnie blisko 60%.

Notowania Rolls Royce Holdings Plc - wykres dzienny
Notowania Rolls Royce Holdings Plc – wykres dzienny

Jeśli cena utrzyma się pod strefą przy 300 – 305 GBP, sprzedający mogą spychać ją dalej w kierunku kwietniowego dołka przy 249. Kluczowa pozostaje natomiast strefa między 225 – 235 GBP skupiająca minima z okresu globalnego kryzysu finansowego w latach 2008 – 2009.

invest

Autor poleca również: Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here