Naga MarketsMikroskopWtorkowa sesja przynosi bardzo dynamiczne zmiany na walorach Innogene, spółki notowanej na New Connect. Otwarcie na nieznacznym plusie nie wskazywało, iż sesja będzie przebiegać pod kątem dynamicznych wzrostów, jak to miało miejsce w ostatnich dniach. Kolejne godziny po otwarciu to jednak bardzo dynamiczny ruch na północ zakończony na poziomie historycznego szczytu notowań 83 zł.

  • Podczas wtorkowej sesji akcje Innogene poprawiły historyczny szczyt notowań na poziomie 83 zł.
  • Przed godziną 14, akcje drożały o ponad 30%, by pół godziny później być już na minusie.
  • Godzinę przed zamknięciem sesji, akcje Innogene powróciły do wzrostów. Zyskują ponad 17%!

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Akcje Innogene spadły “z nieba do piekła”

W trakcie wtorkowej sesji walory Innogene poszybowały na historyczny szczyt notowań, który został ustanowiony na poziomie 83 zł. Osiągnięcie szczytu, było jednak zapalnikiem na walorach spółki, które zaczęły dynamicznie tracić na wartości i w ciągu 30 minut spadły z +30% do poziomów nieznacznie poniżej kursu odniesienia z wczorajszej sesji. Walory były przez kilka minut zawieszone na dolnych widełkach.

Notowania Innogene z wtorkowej sesji. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Warto wspomnieć, iż akcje Innogene w pierwszej połowie września były wyceniane na około 10 zł. Zatem w ciągu mniej więcej jednego miesiąca, zwiększyły one swoją wartość 7-krotnie, a w porównaniu z wtorkowym szczytem nawet 8-krotnie.

Owe wzrosty nabrały temopa po serii pozytywnych komunikatów ze spółki. Należy tutaj napisać o złożeniu zgłoszenia patentowego spółki zależnej Centrum Badań DNA dotyczącego kilkuminutowego testu genetycznego do diagnostyki SARS-COV-2, a także otrzymaniu znaczącego zamówienia na testy genetyczne RT-LAMP do diagnostyki SARS-CoV-2.

We wtorek, kilka minut przed godziną 16, akcje Innogene zyskują 17,15%, a kurs wynosi 72,4 zł. Obroty jak na giełdę NewConnect są bardzo wysokie i wynoszą obecnie nieco powyżej 117 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here