Naga MarketsDolarowy rollercoaster trwa dalej – w czwartek amerykańska waluta próbuje odbijać po wczorajszej słabości, ale ruchy są bardzo kosmetyczne i z łatwością mogą zostać wymazane. Co dalej z kurem złotego, euro i funta? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco

  • Dolar przegrywa dzisiaj tylko z funtem, który zyskał po posiedzeniu Banku Anglii
  • Wall Street pozostaje blisko wczorajszych szczytów. Nadal nie wyjaśniona sprawa czwartego pakietu fiskalnego
  • EUR/USD rysuje formację podwójnego szczytu. EUR/PLN i USD/PLN odreaguje w sierpniu ostatnie spadki

Te artykuły również Cię zainteresują
Mieszane nastroje na Wall Street wspierają siłę dolara

Dolar przegrywa dzisiaj tylko z funtem, który zyskał po posiedzeniu Banku Anglii – komunikat poznaliśmy o godz. 8:00.

Dlaczego funt jest silny? Bo członkowie MPC nie chcą dalszych cięć stóp, ponownie padły słowa, że ujemne stopy nie byłyby efektywne – zauważył analityk BOŚ.

Tymczasem na rynkach akcji nastroje są mieszane, chociaż Wall Street pozostaje blisko wczorajszych szczytów. Nadal nie wyjaśniona pozostaje sprawa czwartego pakietu fiskalnego – Kongres nie może dojść do porozumienia, chociaż Donald Trump nie wykluczył, że wykorzysta możliwości prawne, aby wprowadzić go w życie, o ile do końca tygodnia politycy nie wypracują kompromisu.

Notowania EUR/USD nieznacznie naruszyły wcześniejsze maksimum przy, ale ruch ten nie okazał się być trwały. Wyraźnie wzrosło prawdopodobieństwo wykształcenia się formacji podwójnego szczytu przy 1,19, za czym dodatkowo mogą przemawiać dywergencje na wskaźnikach – dodał.

EUR/PLN wyrysował podwójny dołek przy 4,38/39, co daje potencjalny ruch w sierpniu do 4,46/47. Rynki wschodzące słabną, co widać dziś na USD/PLN. Para naruszyła wczorajszy dołek i silnie odreagowała wzrostami. W przypadku przebicia 3,73 otworzy to drogę do 3,76 – podkreślił.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here