Naga Marketsgołębie w tle kanadyjskiej flagiWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy jedne z najistotniejszych, zaplanowanych na dziś publikacji makroekonomicznych. Mowa tu oczywiście o wynikach kanadyjskiej inflacji konsumenckiej oraz sprzedaży detalicznej. Pomimo, że wyniki okazały się dość dobre, to na notowaniach dolara kanadyjskiego dostrzec można było istny rollercoaster.


Kanadyjska inflacja CPIZ raportu Statistics Canada wynika, że po wrześniowym spadku o 0,4%, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku w porównaniu do września br. o 0,3% co jest wynikiem znacznie lepszym od prognoz zakładających jedynie symboliczny wzrost o 0,1%.

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI) w ujęciu rok do roku, z których wynika, iż pomimo prognoz zakładających utrzymanie tempa wzrostu na poziomie 2,2%, ostatecznie ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły aż o 2,4%.

Kanadyjska inflacja CPI

Kanadyjska sprzedaż detalicznaAnalizując dane opublikowane przez Statistics Canada widzimy, że najsilniej zawiodła podstawowa sprzedaż detaliczna a więc sprzedaż z wyłączeniem samochodów. Odczyt na poziomie 0,1% okazał się gorszy od prognoz ekonomistów, którzy po ubiegło-miesięcznym spadku o 0,4% spodziewali się wzrostu o 0,3%. Rozczarowanie było tak spore, że nawet wzrost całkowitej sprzedaży detalicznej o 0,2% nie był w stanie powstrzymać słabnącego dolara kanadyjskiego.

Kanadyjska sprzedaż detaliczna

Reakcja rynku była natychmiastowa

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy jednak, że pomimo początkowego umocnienia dolara kanadyjskiego, ostatecznie publikacja ta spowodowała jego osłabienie.

Do handlu na parach walutowych z CAD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej USDCAD
USDCAD M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/PLN – czy polski złoty wykorzysta chwilową słabość dolara?
Następny artykułHODL to “wadliwa strategia inwestycyjna”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here