Naga MarketsRok temu, dokładnie 15 grudnia 2018 r. zakończyła się kryptowalutowa zima, a więc okres trwającej od połowy grudnia 2017 roku bessy na notowaniach Bitcoina. W tym czasie cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się o ponad 16,5 tys. USD, co stanowiło dokładnie 84,12%. Rok 2019 przyniósł ze sobą jednak pewną odwilż, dzięki czemu na rynku znów pojawiły się wzrosty.


Cena BTC ma za sobą wzloty i upadki

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że wskutek trwającej od połowy grudnia 2017 r. do połowy grudnia 2018 r. deprecjacji, cena BTC osunęła się z 19 666 USD aż w okolice 3100 USD. To właśnie tam 15 grudnia 2018 r. pojawiła się reakcja popytowa, która zapoczątkowała trwające aż do drugiej połowy czerwca br. wzrosty. Dzięki tej aprecjacji, cena BTC wzrosła aż do 13 880 USD, co stanowiło ponad 344%. Niestety, druga połowa mijającego już powoli roku przyniosła ze sobą ponowne spadki na rynku kryptowalut. To właśnie od drugiej połowy czerwca br. cena BTC osunęła się o ponad 49% (choć w skrajnym momencie było to ponad 53%). Czy tym razem połowa grudnia znów przyniesie ze sobą ożywienie na notowaniach cyfrowych aktywów? Wiele wskazuje na to, że jednak nie.

Czy Bitcoin wróci do wzrostów?

Analizując sytuację sprzed roku zauważymy, że cena BTC osunęła się wówczas w okolice technicznego wsparcia w rejonie 3 tys. USD. Mimo, że poziom ten nie został precyzyjnie przetestowany, to jednak rynek znalazł się niezwykle blisko, co mogłoby tłumaczyć pojawienie się tam reakcji popytowej.

Zobacz także: Bitcoin (BTC) uznany za najlepsze aktywo dekady

Spoglądając natomiast na obecną sytuację na notowaniach BTC zauważymy, że cena Bitcoina znajduje się nieco powyżej 7 tys. USD. Tymczasem, najbliższa strefa wsparcia to rejon dopiero miedzy 6100-5800 USD. Okazuje się więc, że – przynajmniej z czysto technicznego punktu widzenia – rynek ma jeszcze całkiem sporo miejsca do dalszych spadków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajbogatszy człowiek Europy zarabia w 2019 roku 39 mld dolarów
Następny artykułRynkowy krajobraz po wyborach w UK i porozumieniu USA-Chiny – Marcin Kiepas [Tickmill]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here