Naga MarketsMoneta Bitcoin leżąca na stoleNa rynku kryptowalut w 2019 r. będzie “trochę cicho”. W tym okresie firmy skoncentrują się na budowaniu fundamentów. Tak przewiduje prezes firmy CoinList Andy Bromberg.


Po rekordowych wynikach na giełdach w 2017 r. rynki tokenów i kryptowalut w 2018 r. były w większości w defensywie. Nawet najsilniejsze e-monety spadły o wartości 80-90 proc. Tokeny są zaś często wyceniane niżej, niż były w chwili swoich emisji.

Pieniądz lubi spokój

W pierwszym miesiącu 2019 r. odnotowano również pewne straty wśród najważniejszych kryptowalut. Jednak zdaniem Bromberga spokojniejszy okres, który ma nastąpić, oznacza, że firmy i poszczególni przedsiębiorcy zaczną rozwijać fundamenty rynku oraz swoich produktów:

“[W 2019 r.] Wydaje się, że ludzie skoncentrują się na budowaniu… Myślę, że rynek trochę się uspokoi, a ludzie skupią się na tworzeniu produktów. Wydaje się, że jest to trochę taka Mezopotamia, “kolebka cywilizacji”, gdzie każdy ma jakiś składnik, który jest potrzebny, [każdy] musi się skupić i zacząć budować te imperia (…)”.

Bromberg zauważył, że wcześniej wokół kryptowalut było sporo szumu. Z kolei spadające ceny i ostatnio niższa ich zmienność zmusiły wielu spekulantów do opuszczenia tego rynku w ostatnim kwartale 2018 roku. Kryzys przeżywa też idea ICO, ponieważ wiele projektów nie udało się zrealizować, a spora część okazała się jawnym oszustwem.

Do tej pory CoinList wymieniło np. pięć ICO: Filecoin, Blockstack, Props, Origin i TrustToken, z których ani jedno nie uruchomiło jeszcze nawet tokena. Ideą CoinList jest zaś wynajdywanie i kontrolowanie takich projektów.

Dom, który zbudował Jack

Już wcześniej Bromberg powiedział Wall Street Journal, że następnym krokiem dla kryptowalut będzie zmiana “tej technologii w produkty, z których ludzie mogą korzystać”. Przykłada dużą wagę do budowy fundamentów, te bowiem są – jak wie każdy budowlaniec – kluczowe dla powstania domu. Nie będzie to jednak poste, o czym Bromberg wie:

“Budowanie produktów konsumenckich jest naprawdę trudne. Zestaw narzędzi programistycznych nie ma.”

Rok 2019 może przypominać 2015 r., czyli będzie stał pod znakiem trendu bocznego i spokoju. Czy tak jednak będzie? Przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here