Naga MarketsMoneta Bitcoin i dolarGiełdy kryptowalut w 2018 roku cieszyły się “rekordowymi wolumenami transakcji”. Wynika to z raportu firmy badawczej Diar.


W swoim raporcie Diar zauważa, że ​​zarówno liczba transakcji, jak i ogólna wielkość handlu wzrosły na głównych giełdach kryptowalut w 2018 r. Według danych firmy, łączny wolumen handlu na rynkach USD na głównej amerykańskiej giełdzie e-walut Coinbase wzrósł o 21% w 2018 r. w porównaniu do 2017 r. W tym samym okresie giełdy Kraken i Bitfinex odnotowały wzrosty odpowiednio o 192% i 50%.

Oprócz rosnących obrotów handlowych, Coinbase odnotowała wzrost liczby transakcji o 14,1%: z 82,7 milionów transakcji w 2017 r. do 94,4 milionów w 2018 r.

Ciężki los górnika?

Diar analizował także wyniki w kwestii kopania Bitcoina (BTC) przez cały rok. Według badań, dochody górników BTC przekroczyły w 2018 roku 5,8 miliarda dolarów. Tylko w styczniu górnicy zarobili 1,2 miliarda dolarów. Później zarobki zaczęły jednak mocno spadać wraz ze spadkami kursu.

Diar podkreśla też, że ​​nastąpiła istotna zmiana na rynku wydobycia kryptowaluty. Mianowicie przejście mocy z kilku dużych pooli na większą liczbę mniejszych, co jest ważnym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo sieci przed potencjalnymi atakami:

“Sieć Bitcoin jest obecnie mniej podatna na atak, zważywszy na fakt, że kontrolowane przez BTC.com poole straciły dominację nad siecią.”

Zmiany, zmiany, zmiany…

W grudniu Diar zauważyło także rosnącą liczbę inwestycji w fundusze OTC, takie jak oferowane przez giełdę kryptowalut Coinbase. Zgodnie z raportem, Coinbase przewyższyło już pod względem wolumenu transakcji BTC Bitcoin Investment Trust (GBTC). W 2018 r. Coinbase zarejestrowało aż 20-procentowy wzrost obrotów BTC na rynkach OTC, podczas gdy GBTC odnotowało poważny spadek o 35% w porównaniu z tym samym okresem w 2017 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here