Naga MarketsRoger Ver, dołącza do rundy finansowania funduszu Pangea

Na rynku inwestycyjnych funduszy blockchainowych pojawił się nowy gracz – Pangea Blockchain Fund (Pangea) – który w trakcie pierwszej rundy finansowania zebrał od inwestorów łącznie 22 miliony dolarów. Projekt wsparł między innymi właścicieli Bitcoin.com, Roger Ver.


22 miliony dolarów zebrane, fundusz liczy łącznie na 200 milionów

Jak wynika z opublikowanej w środę noty prasowej, projekt Pangea został wsparty również przez Copernicus Asset Management SA, szwajcarskie przedsiębiorstwo inwestycyjne regulowane przez lokalnego nadzorcę FINMA. Celem funduszu jest inwestowanie w startupy blockchainowe na całym świecie w celu zapewnienie im zastrzyku kapitałowego we wstępnych fazach rozwoju oraz zasobów niezbędnych do dynamicznego wzrostu. Pangea skupi się na „komercyjnych i branżowych zastosowaniach” technologii rozproszonej księgi i nie posiada planów pomnażania kapitału w oparciu o kryptowaluty. Finalnie chce zgromadzić jednak 200 milionów dolarów na realizację swoich celów strategicznych.

“Technologia blockchain ma potencjał, aby zmienić charakter systemów, z których korzystamy na co dzień, stając się jednocześnie jednym z głównych katalizatorów wartości”, powiedział współzałożyciel projektu, James Duplessie. “Praca inwestycyjna naszego zespołu opiera się na założeniu, że blockchain zasadniczo zmieni sposób, w jaki społeczeństwo współpracuje, dokonuje transakcji, rządzi i wprowadza nowe koncepcje w życie. Wybraliśmy nazwę “Pangea” dla naszego biznesu – ponieważ oznacza ona “całą ziemię” – podkreślając nasz zamiar wykorzystania łańcucha blokowego jako środka zapewniającego jednoczącą zmianę świata”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Roger Ver – pionier w dziedzinie Bitcoina i główna postać stojąca za Bitcoin Cash

Roger Ver przez sam fakt, że urodził się w San Jose, niemal w sercu Krzemowej Doliny, klimaty nowych technologii miał niemal we krwi. Od 2011 roku stał się jednym z wczesnych inwestorów w projekt Bitcoina – niektórzy twierdzą, iż pierwotnie posiadał aż 300 tys. monet. Jest twórcą startupów zajmujących się sprzedażą produktów, za które można było płacić królem kryptowalut, inwestorem w projekty oparte na rozproszonym rejestrze takie jak Blockchain.info czy Kraken oraz inne. Określa siebie jako osobę o libertariańskich poglądach oraz anarchistycznym nastawieniu do tradycyjnych form kapitalizmu. Od roku 2006 mieszka w Japonii, zaś w 2014 przyjął tamtejsze obywatelstwo zrzekając się jednocześnie amerykańskiego.

„Próbuję zmienić świat na lepsze dając każdej istocie, jaka żyje na tej planecie, możliwość całkowitej kontroli nad swoimi finansami” – mówił w jednym z wywiadów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here