Naga MarketsInwestujący w Bitcoina prawie od początku istnienia Roger Ver wziął udział w VI Bitcoinf, konferencji kryptowalutowej w Brazylii. CEO kontrowersyjnej strony Bitcoin.com wykorzystał okazję do promocji Bitcoin Cash, który jego zdaniem jest „prawdziwym Bitcoinem”.

Ver przypomniał widowni, że Bitcoinem interesuje się od 2011 roku, szybko zorientował się w potencjale kryptowalut. Od wtedy był wielkim zwolennikiem Bitcoina, jednak w zeszłym roku przeszedł do obozu BCH. Jego zdaniem Bitcoin Cash ma więcej wspólnego z oryginalną wizją Satoshiego Nakamoto. Zdaniem Vera moneta ta ma być bardziej wydajną metodą płatności. Uważa, że wartość BCH w końcu przekroczy BTC.

Kapitalizacja BCH wynosi 28 mld USD w porównaniu do blisko 160 mld USD Bitcoina

Vir skomentował również pomysł stworzenia opartej na ropie kryptowaluty. Mowa oczywiście o wenezuelskim Petro. „Jestem bardzo sceptyczny odnośnie wszelkich inicjatyw rządowych, a szczególnie tych zaproponowanych przez rząd Wenezueli”. Jest to kryptowaluta stworzona w celu ominięcia amerykańskich sankcji, zdaniem rządu ma przynieść wymierne skutki w ciągu „od trzech do sześciu miesięcy”.

Wiele osób jednak krytykuje pomysł rządowej kryptowaluty i Ver jest jedną z nich. Zdaniem think tanku Brookings Institute stworzenie takiej monety może zmniejszyć zaufanie do całego rynku. Nawet wenezuelskie Zgromadzenie Narodowe jest przeciwne stworzeniu kryptowaluty. Mimo to, Petro otrzymało nagrodę Satoshiego Nakamoto w Rosji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here