Naga MarketsRoger Ver

Historia dotychczasowych działań inicjowanych przez Rogera Vera pokazuje, że wprowadzają one zamieszanie – abstrahując już od tego, czy jest to świadomym jego zamierzeniem, czy też nie. Zaczęło się od przeprowadzenia w dniu 1 sierpnia zeszłego roku głośnego hard forka BTC, wskutek czego powstał Bitcoin Cash (BCH). Następnie Ver uruchomił intensywną kampanię, w wyniku której przekonywał, iż to właśnie BCH (nazywany przez niektórych bcashem) jest projektem, który Satoshi Nakamoto opisał w swoim whitepaper. Po dziś dzień zwodzi użytkowników portfela firmowanego przez należącą do niego domenę bitcoin.com, gdyż nadal „obsługuje zarówno Bitcoin Cash oraz Bitcoin Core”.


Roger Ver wkracza do branży tokenów

Z ostatnich doniesień wynika, że nazywany przekornie „bitcoinowym Jezusem” (a przez najbardziej złośliwych „bitcoinowym jezusem”) największy orędownik BCH, może narzekać na brak gotówki. Tym bardziej, że notowania tej kryptowaluty są dalekie od wcześniejszych entuzjastycznych prognoz Vera. W najnowszym wideo, nagranym, jak podaje sam Roger, w Tokio 10 sierpnia, na pasku można przeczytać, iż „Tokeny/crowdsale zawitały do Bitcoin Cash z wykorzystaniem [protokołu] Wormhole”. Ma on umożliwić tworzenie i emitowanie nowych tokenów, w tym– na bazie ERC-20 oraz ERC-721 (Roger powołując się tutaj na popularną grę CryptoKitties bazującą na platformie Ethereum), a to wszystko na podbudowie Bitcoin Cash.

Zobacz również: Bitcoin Cash świętuje pierwsze urodziny

Niezbyt precyzyjne plany zorganizowania ICO oraz temat gier

Z wypowiedzi Vera można wnioskować, że myśli on nad zorganizowaniem ICO obejmującego stronę internetową Bitcoin.com, jednak w swojej wypowiedzi jest mało precyzyjny. Wspomina o możliwości powiązania ICO z sekcją gier z wykorzystaniem tokenów cyfrowych (dostępna pod tym linkiem), stanowiącą część serwisu internetowego.

„Rozważamy możliwość wystartowania z ICO być może w związku z sekcją naszej platformy obejmującą gry; być może wyemitujemy tokeny i będziemy płacić dywidendy lub wykorzystamy część środków, aby … odkupić tokeny na wolnym rynku.”

Jednak tego typu strategia obarczona jest dość istotnym ryzykiem, gdyż portal Bitcoin.com przestałby wówczas byś typowym serwisem informacyjnym na temat tego, co dzieje się w świecie kryptowalut oraz blockchaina, który tylko przy okazji oferuje dostęp do gier. Bliżej natomiast byłoby mu wówczas do portalu, w którym gry zaczynają odgrywać coraz większą rolę, marginalizując tym samym newsowy aspekt serwisu.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Ponadto mogłoby to spowodować rozczarowanie ze strony osób nie będących fanami gier opartych na kryptowalutch lub obywateli krajów, gdzie są one zabronione – nota bene w Stanach Zjednoczonych, nie wspominając już o tych, którzy wolą do tych celów inne serwisy.

Jeśli nie wiadomo co jest grane, chodzi zapewne o pieniądze

Antminer S9 firmy Bitmain, źródło: www.amazon.com

Najważniejszym czynnikiem stojącym za dość zaskakującymi propozycjami Rogera Vera mogą być spadki na rynku kryptowalut, które nie oszczędziły również BCH. Partnerzy biznesowi Bitcoin Cash oraz podmioty w mniej lub bardziej ścisły sposób powiązane z tym krypto projektem, mogą chcieć w ten sposób odbić sobie poniesione straty. Tak jest np. w przypadku firmy Bitmain – lidera na rynku producentów koparek do wydobywania Bitcoina, która ostatnio ogłosiła plan wejścia na tradycyjną giełdę w drodze IPO, chcąc w ten sposób pozyskać dodatkowe środki. Z ostatniego sprawozdania finansowego tej firmy wynika, iż posiada ona ponad 1 mln jednostek BCH.

Zobacz również: Za telewizję firmy Dish zapłacisz Bitcoin CashConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here