Naga MarketsW piątkowym odcinku “Świata walut” Marek Rogalski podsumowuje wszystko to, co działo się na rynkach walutowych na przestrzeni ostatnich dni oraz prognozuje, na co warto zwrócić uwagę w nadchodzącym tygodniu. Wśród głównych tematów wymienia się tu przede wszystkim eskalację wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami.


Eskalacja wojny handlowej

– Patrząc na rynek walut pod kątem stóp zwrotu, to napewno zaskoczeniem jest zachowanie się amerykańskiego dolara. Jeszcze wczoraj dolar był na fali. Wczorajszy wieczór tą sytuację na wywrócił (…) Jeżeli spojrzymy na zestawienia stóp zwrotu za ostatnie kilka dni, to zauważymy, że dolar zyskał jedynie wobec słabeuszy czyli tureckiej liry czy też brytyjskiego funta (…) Rynek od pewnego czasu spekuluje na ile to co się dzieje w temacie wojen handlowych i co się w ogóle dzieje na świecie, gdzie obserwujemy spowolnienie gospodarcze na ile to się zacznie przekładać na sytuację w USA a konkretnie na działania amerykańskiego Fedu – komentuje Marek Rogalski.

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A zauważa, że członkowie Rezerwy Federalnej są zgodni co do tego, że inflacja może mieć jednak charakter przejściowy, choć w dalszym ciągu nie widzą oni możliwości podwyższania stóp procentowych. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem stabilnej polityki monetarnej, choć w przypadku jakiegokolwiek ruchu, bardziej prawdopodobna wydaje się ewentualna obniżka a nie podwyżka stóp procentowych w USA. Marek Rogalski zwraca jednak uwagę, że ostatnie posiedzenie FOMC miało miejsce trzy tygodnie temu, kiedy jeszcze nikt nie spodziewał się takiej eskalacji wojny handlowej z Chinami jaką obserwujemy obecnie.

– Moim zdaniem zmierzamy w stronę dalszej eskalacji relacji USA – Chiny. Innymi słowy, mam wrażenie, że w perspektywie miesiąca do półtora my zobaczymy sytuację, w której wszystkie towary importowane do USA z Chin będą oclone maksymalnymi stawkami – prognozuje Rogalski.

– To, że dolar na dzisiaj jest słaby, moim zdaniem nie przekreśla szans na to, że on jeszcze będzie silny (…) Mam wrażenie, że awersja do ryzyka będzie się utrzymywała dalej – komentuje główny analityk DM BOŚ.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs BoomBit SA – PDA (BBTA) mocno w górę. Akcje rosną ponad 10%
Następny artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, EUR/CHF, CAD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here