Naga Marketsjerome powell
Jerome Powell, prezes FED

W poniedziałkowym odcinku “Świata walut”, Marek Rogalski omówił wszystko to, co w najbliższych dniach może być istotne dla rynków walutowych. Tematem numer jeden ostatnich dni pozostaje bez wątpienia kwestia polityki monetarnej Rezerwy Federalnej. Coraz więcej osób spodziewa się bowiem obniżki bądź nawet kilku obniżek stóp procentowych.


– Tematem numer jeden dalej jest amerykański dolar, który w zeszłym tygodniu mocno stracił na wartości. A to z tego powodu, że rynek – mówiąc wprost – zapędził się z oczekiwaniami co do możliwych działań amerykańskiego Fed’u. Już mówi się nawet o trzech obniżkach stóp procentowych, dwie są już niby pewne. No i pytanie, czy Fed rzeczywiście będzie chciał wykonywać takie mocne ruchy wyprzedzające? Bo z jednej strony gospodarka amerykańska nie ma się aż tak źle żeby Fed musiał tu jakoś mocno ingerować. Oczywiście mamy obawy związane z wojnami handlowymi i z tym co się dzieje na świecie (…) ale sądzę, że oczekiwania np. co do tego, że w lipcu może być obniżka (…) są nad wyrost – komentuje obecną sytuację Marek Rogalski.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że pomimo porannych spadków, godziny popołudniowe przyniosły wzrosty wyceny euro wobec dolara amerykańskiego. Cała ta sytuacja przypomina klasyczny re-test ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji wspólnej waluty wobec USD.

Kurs dolara traci wobec euro
EURUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWłosi destabilizują euro, a złoty zyskuje
Następny artykułRosjanie: Ropa może spaść poniżej 30 USD…
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here