Naga MarketsZnak dolara na końcu drogiDolar we wtorek powraca do wzrostów, po tym jak w poniedziałek oddawał chwilowo pola. W najnowszej odsłonie „Świata walut Marka Rogalskiego”, główny analityk DM BOŚ przygląda się najważniejszym wydarzeniom, które wpływają na zachowanie rynku Forex. Tematem numer jeden pozostaje wojna handlowa oraz protokoły z posiedzenia Banku Rezerw Australii (RBA).


Huawei: nowa odsłona konfliktu pomiędzy Chinami oraz USA

Biały Dom nieco zmiękczył wczoraj wieczorem stanowisko dając dodatkowe 90 dni czasu wybranym firmom na dostosowanie się do nowych zaleceń nt. wycofania się ze współpracy z chińskim koncernem HUawei. Zdaniem Chińczyków to jednak wiele nie zmienia, po rynku krążą plotki, że Pekin przygotowuje kontr-uderzenie w postaci możliwego nałożenia ceł na produkty Apple’a, oraz piętnowanie tych firm, które nie będą handlować z Huawei.

„To co najważniejsze to prawdopodobne zamrożenie jakichkolwiek rozmów handlowych z Amerykanami. W chińskiej prasie pojawiły się spekulacje dementujące wcześniejsze plotki, jakoby niemiecki koncern Infineon planował wycofać się ze współpracy z Huawei” – komentuje Marek Rogalski.

W tym samym czasie po zawahaniu z początku tygodnia, kurs dolara amerykańskiego powraca do trendów wzrostowych. Pomaga między innymi lepszy klimat z sesji azjatyckiej, który wywołały gołębie protokoły RBA, które zwiększają szansę na cięcie stóp 4 czerwca, podczas kolejnego posiedzenia instytucji.

W efekcie kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego znajduje się najniżej od flash crashu z początku roku, testując poziomy poniżej 0,69 USD. Więcej na temat bieżącej sytuacji rynkowej w programie „Świat walut”:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here