Naga Marketsmarek rogalski BOŚAmerykański prezydent Donald Trump przesunął w czasie decyzję o nałożeniu ceł na sprowadzane z Europy samochody i części samochodowe, czym wywołał euforię przed środowym zamknięciem rynków. Zyskiwały nie tylko indeksy giełdowe w Ameryce, ale odbijały również waluty krajów wschodzących, w tym kurs polskiego złotego. Inwestorzy zastanawiają się również jak wpłynie to na cenę euro i czy wspólna waluta przestanie tracić. Więcej na ten temat w „Świecie Walut Marka Rogalskiego”, programie głównego analityka DM BOŚ.


Złotówka zyskuje na doniesieniach z USA. Czy zyska również kurs euro?

Amerykański indeks S&P500 kończył środową sesję z zyskiem niemal 0,6%, NASDAQ umacniał się o 1,4%, a DJIA wzrastał o około 0,5%. Po teście dwumiesięcznych maksimów odbijała również polska złotówka, która w czwartek w stosunku do euro powraca poniżej poziomu 4,30 zł. Jak twierdzi Marek Rogalski jest to efektem wczorajszej decyzji Białego Domu co do wstrzymania nałożenia ceł na europejskie samochody, rynek powinien jednak przewidzieć taki obrót sprawy:

„Należy uczciwie przyznać, że już wcześniej pojawiały się plotki i spekulacje sugerujące, że cła mogą zostać odroczone. Pisała o tym między innymi agencja Reutera, około tygodnia temu, sugerując, że takowe informacje napływają od producentów niemieckich aut. Decyzja dla mnie nie jest dużym zaskoczeniem i pokazuje, że Biały Dom nie chce otwierać kolejnych aktywów wojny handlowej. Amerykanie skupiają się obecnie na Chinach, a z Europą i Japonią stosunki rozwiążą w przyszłości” – komentuje w rozmowie z Adamem Rakiem na antenie Comparic24.tv analityk DM BOŚ.

Całe nagranie rozmowy w trakcie „Świata walut” znajduje się poniżej:

Na EUR/USD na razie nie widać wspomnianej powyżej euforii, a notowania przesuwają się tuż nad poziomem 1,12 USD. Co dalej? Teoretycznie jest przestrzeń do podejścia w stronę 1,1235 (linia trendu spadkowego rysowana od stycznia b.r.), ale czy do tego dojdzie? Rynek jest słaby i kolejna próba złamania w/w linii trendu wzrostowego jest możliwa”komentował Rogalski w osobnej analizie, której wykres zaprezentowano poniżej:

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here