Naga MarketsPiątek to idealny czas na podsumowanie całego tygodnia. Jak prezentowały się na przestrzeni ostatnich dni notowania popularnych par walutowych? oraz co wpływało na ich umocnienie bądź osłabienie? Odpowiedzi na te pytania udzielił w swoim autorskim programie prowadzonym na antenie Comparic24.tv Marek Rogalski, główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A.


Kurs dolara ponownie dołącza do najsilniejszych walut

– To co przykuwa moim zdaniem największą uwagę, to kwestia związana z tym, że amerykański dolar wybronił się w ostatnich dniach. Ponownie dołącza do walut, które są najsilniejsze i to, co się dzieje z dolarem generalnie ustawia większość innych rynków (…) Jeżeli spojrzymy sobie na bilans całego tygodnia to dolar ustępuje miejsca de facto frankowi i jenowi czyli tym walutom ,które są zwyczajowo walutami zaliczanymi do grupy “safe haven” czyli tych bezpiecznych przystani – komentuje Marek Rogalski.

– Amerykańska waluta jest uznawana pośrednio jako taka bezpieczna przystań w sytuacji kiedy na rynkach robi się nerwowo, w sytuacji kiedy inwestorzy uznają, że tzw. reszta świata może mieć się gorzej niż USA – dodaje główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska.

Całe nagranie „Świata walut” znajduje się poniżej:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułReuters: Ryzyko recesji w USA rośnie wraz ze wzrostem napięć handlowych z Chinami
Następny artykułKurs AUD/USD: Momentum podąża w kierunku poziomu 0,68 – Westpac
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here