Naga MarketsDłoń wkładająca Bitcoina (BTC) do portfelaCena Bitcoina może osiągnąć nawet 200 000 dolarów do 2022 roku. Tak twierdzi Didi Taihuttu, który w 2017 roku sprzedał cały dobytek swojej rodziny, aby wejść all-in w rynek kryptowalut. Cztery lata później on, jego żona i trzy córki podróżują po świecie, nie mając żadnych rachunków bankowych, a wszystkie ich oszczędności są powiązane z Bitcoinem. Najpopularniejsza wirtualna waluta spada pod koniec tygodnia oscylując przy poziomie 19 000 USD.

  • Rodzina zakupiła większość Bitcoinów, gdy cena wynosiła zaledwie 900 USD
  • Inwestor powiedział, że szok podażowy spowoduje wzrost ceny Bitcoina
  • Taihuttu argumentuje, że gdy PayPal zaczyna sprzedawać BTC swoim 350 milionom użytkowników na całym świecie zwiększając popyt

Bitcoin: jedynym sposobem zrównoważenia ograniczonej podaży i zwiększonego popytu jest wyższa cena

Rodzina zakupiła większość Bitcoinów, gdy cena wynosiła zaledwie 900 USD. Oznacza to, że nawet gdy rynek spadł do 3000 USD w 2018 r. i 4000 USD w marcu tego roku, ich aktywa nadal generowały zysk.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gdy Bitcoin spadł, zaczęliśmy kupować więcej – powiedział Taihuttu.

Taihuttu dodał, że Bitcoin w obecnym cyklu może osiągnąć szczyt w wysokości 100 000 USD, zanim prawdopodobnie osiągnie 200 000 USD w 2022 r.

Nie widzę spadku popytu na Bitcoina – powiedział w wywiadzie dla CNBC, odnosząc się do halvingu, wydarzenia technicznego, które ostatnio miało miejsce w maju 2020 r.

Wraz z popytem ze strony większych firm, takich jak MicroStrategy i Square, w połączeniu z gigantem fintechowym PayPal umożliwiającym swoim klientom w USA zakup kryptowalut, podstawowa teoria ekonomiczna sugeruje, że jedynym sposobem zrównoważenia ograniczonej podaży i zwiększonego popytu jest wyższa cena.

Kiedy PayPal zaczyna sprzedawać Bitcoiny 350 milionom użytkowników, muszą je pierw gdzieś kupić. To kryzys podażowy, ponieważ nie będzie wystarczającej ilości wydobytych BTC, aby zaspokoić popyt ze strony tych dużych firm – powiedział Taihuttu.

Okazuje się, że 200 000 USD to również cena, do której odwołuje się analityk sieciowy Willy Woo, choć w jego ocenie BTC osiągnie ten poziom do końca 2021 r. Jak zauważył, ta prognoza jest w rzeczywistości „konserwatywna”, ponieważ jego model przewiduje cenę szczytową 300 000 dolarów w przyszłym roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina przy szczytach. BTC oscyluje przy 19 000 USD

Bitcoin zamknął się w czwartek ceną 19 448 USD i była to czwarta sesja powyżej 19 000 USD w tym roku. Główna kryptowaluta wzrosła o 82% w ciągu ostatnich trzech miesięcy i 169% od początku roku. Według cen CoinGecko, 1 grudnia 2020 r. został faktycznie przekroczony nowy rekord wszech czasów. Jednak oficjalnie branża postrzega 20000 USD jako najwyższy poziom w historii z 2017 r., który należy pokonać, by umożliwić dalsze wzrosty.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here