Naga MarketsEUR/NZD wchodzi w finałową fazę konsolidacji – jak zwykle ma to miejsce w przypadku struktur technicznych, wielomiesięczne formacje mogą być oceniane z kilku różnych perspektyw. Jedna z nich wskazuje na spadkowy kanał rysujący się od szczytów z sierpnia 2015:

Kanał sugeruje odbicie
Kanał sugeruje odbicie

Patrząc na powyższy wykres i nie biorąc pod uwagę pozostałych czynników, można spodziewać się odbicia od obecnego oporu. Ślepe wejście na tym poziomie nie zapewni nam jednak rynkowej przewagi.

Sprawdź: Strategia Price Action oczami Justina Bennetta >>

Jednocześnie fakt, że akcja cenowa od kwietnia 2015 roku rozrysowała ogromną formację byczej flagi powinien zdaniem Justina Bennetta trzymać nas z daleka od sprzedaży na obecnych poziomach. Zamiast rozgrywać EUR/NZD na podstawie kanału, warto zwrócić uwagę na formację klina widoczną poniżej. Sytuacja prezentuje się już całkowicie inaczej i zarówno byki i niedźwiedzie mają szansę na przebicie w korzystnym dla siebie kierunku:

Klin prezentuje jednak dwa możliwe scenariusze
Klin prezentuje jednak dwa możliwe scenariusze

Formacja klina oferuje dwa możliwe scenariusze – każdy z nich może zaprezentować korzystny stosunek zyski do ryzyka. Dodatkowo czekając na ruch rynku przed podjęciem decyzji inwestycyjnej (wybicie górą albo dołem) będziemy w stanie wchodzić w rynek w bardziej klarownych warunkach.

Jak może zachować się cena
Jak może zachować się cena

Na koniec wykres z istotnymi poziomami wsparcia i oporu. Zamknięcie dzienne nad klinem otworzy drogę w kierunku 1.7220, natomiast pod klinem w kierunku 1.5840.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here