Naga MarketsDane firmy badawczej Messari wskazują, że roczna stopa inflacji podaży XRP zbliża się do 20%. To najwyższy wynik spośród aktywów kryptograficznych o dużej kapitalizacji. Warto zwrócić uwagę, że jest on aż pięciokrotnie wyższy niż w przypadku BTC. Tak znaczny wzrost ilości dostępnych monet w obiegu w naturalny sposób przyczynia się do spadku wartości XRP.

  • Roczna inflacja podaży XRP przekroczyła 20%

Nadpodaż dołuje cenę XRP

Florent Moulin prowadzący badania w Messari wskazuje na istnienie pewnej korelacji między ceną kryptowalut a wskaźnikiem inflacji podaży. Idealnym przykładem jest tu to, że cena XRP, którego podaż wzrosła w ciągu roku o 20,5% spadła o ponad 56%, podczas gdy cena BTC, którego podaż wzrosła jedynie o 3,7%, wzrosła w ciągu roku o niemal 10%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że na przestrzeni najbliższych miesięcy inflacja podaży BTC powinna zmaleć, gdyż od 11 maja br. nagroda za wydobycie bloku zmniejszona została z 12,5 BTC do zaledwie 6,25 BTC. Oznacza to, że na przestrzeni najbliższego roku (a właściwie nawet 4 lat) podaż BTC będzie o połowę mniejsza niż na przestrzeni minionych 12 miesięcy, których dotyczy badanie.

Istnienie wspomnianej wyżej korelacji potwierdza także Kyle Samani z Multicoin Capital. Wskazuje on, że szczególnie w przypadku XRP, rosnąca podaż jest kluczowym czynnikiem sprzyjającym obniżaniu ceny.

Florent Moulin porównał także jaka część całkowitej podaży monet znajduje się w obiegu. Wskazuje on, że w przypadku XRP jest to zaledwie 30%, podczas gdy w przypadku BTC to aż 87,5%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNissan zamyka filię w Hiszpanii. Pracę straci 20 tys. pracowników
Następny artykułCinkciarz.pl wygrywa z Mastercard w sądzie unijnym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here