Naga MarketsPo godzinie 11:00 Eurostat prezentował wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Roczna inflacja strefy euro w lipcu 2018 r. plasowała się na poziomie 2,1%, co okazało się rezultatem wyższym od poprzedniego i zgodnym z prognozami.

Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w lipcu 2018 r. 2,1%, wobec 2,0% w czerwcu, a w całej Unii Europejskiej 2,2%, wobec 2,1% w czerwcu.

Najniższe stawki roczne odnotowano w Grecji (0,8 %), Danii (0,9 %) i Irlandii (1,0 %). Najwyższe roczne wartości wskaźnika odnotowano natomiast w Rumunii (4,3 %), Bułgarii (3,6 %), Węgrzech (3,4%) oraz w Estonii (3,3%).

Źródło: Eurostat

W lipcu 2018 r. największy wkład w roczną stopę inflacji w strefie euro miała energia (+0,89 punktu procentowego), a następnie usługi (+0,64 punktu procentowego), żywność, alkohol i tytoń (+0,49 punktu procentowego) i dobra przemysłowe nieenergetyczne (+0,12 punktu procentowego).

Czy wiesz że…
Consumer Price Index (CPI, wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych) – mierzy zmianę poziomu cenowego określonego rynkowego koszyka dóbr konsumenckich oraz usług nabywanych przez gospodarstwa domowe. CPI to statystyczna projekcja stworzona przy użyciu cen pochodzących z grupy próbek reprezentacyjnych, zbieranych periodycznie. Pełny opis wskaźnika dostępny w słowniku makro portalu Comparic.pl.

Na wykresie Eurodolara wciąż trwa odbicie od kluczowego wsparcia na 1.1300. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kolejny dzień należy do kupujących, a cena była już dziś blisko oporu na 1.1428. Dopóki cena utrzymuje się ponad 20-okresową średnią oraz widoczną niżej linią trendu, istnieje szansa na ponowny test wspomnianego oporu.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here