Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy szereg danych z Wielkiej Brytanii w tym dane na temat cen towarów i usług konsumenckich (CPI) publikowane przez Office for National Statistics. Dane wskazują na lepszy odczyt od oczekiwań rynkowych, a kurs funta reaguje umocnieniem.


Wskaźnik CPI obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym / kwartalnym / rocznym będzie powodował umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek może negatywnie wpłynąć na jej wycenę.

cpi ukPrognozy zakładały, że inflacja CPI w lipcu 2019 roku wzrośnie w ujęciu rocznym o 1,9% przy poprzednim odczycie na poziomie 2,0%. W tym przypadku oczekiwania inwestorów zostały wypełnione z nadwyżką, gdyż wskaźnik uplasował się na poziomie 2,1%.

Z kolei w ujęciu miesięcznym, inflacja CPI była również lepsza od prognoz (-0,1%) i wyniosła ostatecznie 0,0%. Dla przypomnienia, wzrost inflacji w czerwcu 2019 roku osiągnął poziom 0,3%.

Jak reaguje kurs funta?

Notowania pary walutowej GBP/USD wzrosły w pierwszej minucie odczytu o 15 pipsów umacniając funta szterlinga. Aktualnie cena konsoliduje w zakresie świecy jednominutowej z 10:30. Najbliższe wsparcie cenowe stanowi wczorajsze minimum 1,2042, a opór leży w okolicach okrągłego poziomu 1,2100.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKolejna drużyna NBA akceptuje bitcoina
Następny artykułKurs funta kosztuje prawie 4,72 zł. GBPPLN umacnia się kolejny dzień z rzędu [AKUTALIZACJA]
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here