Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy szereg danych z Wielkiej Brytanii w tym dane na temat cen towarów i usług konsumenckich (CPI) publikowane przez Office for National Statistics. Dane wskazują na spełnienie oczekiwań rynkowych, a kurs funta ustanawia nowe maksima sesji.


Wskaźnik CPI obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym / kwartalnym / rocznym będzie powodował umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek może negatywnie wpłynąć na jej wycenę.

Prognozy zakładały, że inflacja CPI w maju 2019 roku wzrośnie w ujęciu rocznym o 2,0% przy poprzednim odczycie na poziomie 2,1%. W tym przypadku pokładane nadzieje zostały spełnione, wskaźnik uplasował się bowiem na poziomie 2,0%.

Także w ujęciu miesięcznym, inflacja CPI wzrosła zgodnie z prognozami (0,3%). Dla przypomnienia, wzrost inflacji w kwietniu 2019 roku osiągnął poziom 0,6%.

Sytuacja na funcie do dolara

Notowania funta jeszcze przed publikacją ONS zdołały nieznacznie przekroczyć ostatnie maksima, co pozwoliło na wyrysowanie krótkoterminowej linii trendu.  W pierwszych minutach po publikacji, kurs GBP/USD znalazł się na nowym szczycie przy 1,2579. Kontynuacja wzrostów może prowadzić notowania do oporu na 1,2604. Alternatywnie, korekty spadkowe mogą być powstrzymywane przez widoczną niżej linię trendu.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs funta do dolara (GBP/USD) - wykres 30-minutowy - 19 czerwca 2019
Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres 30-minutowy – 19 czerwca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here