CMC Markets

Pomimo dramatycznego załamania się rynku i sinej deprecjacji zdecydowanej większości kryptwalut, znani inwestorzy zdecydowali się na zakup walut cyfrowych, co powoduje krótki wzrost cen najlepszych coinów.


Już w weekend pojawiły się doniesienia, że pomimo wcześniejszej krytyki, ​​George Soros przygotowuje się do inwestowania w cyfrowe aktywa. Adam Fisher, który kontroluje inwestycje w Soros Fund Management, podobno uzyskał wewnętrzną zgodę na obrót kryptowalutami.

Równocześnie pojawiły się także pogłoski, że Rockefellerowie również interesują się cyfrowymi walutami. Venrock, założona w 1946 przez Laurance S. Rockeffelera (syna sławnego Johna Rockeffelera, potentata naftowego i jednego z najbogatszych ludzi w historii) firma inwestycyjna typu venture capital, podobno podpisała umowę partnerską z Coinfund, funduszem inwestycyjnym, który wspiera wirtualne waluty i rozwój technologii blockchain.

Coinfund niedawno uruchomił platformę usług finansowych opartą na tokenach Coinlist. Firma wcześniej zainicjowała wiele projektów, w tym aplikację czatową Kik, która w zeszłym roku pozyskała prawie 100 milionów dolarów w ramach ICO.

“Chcieliśmy współpracować z zespołem, który inwestował i faktycznie pomagał w projektowaniu wielu różnych kryptoekonomii i projektów opartych na tokenach kryptograficznych” – powiedział David Pakman, partner w Venrock, cytowany przez Fortune.

Kolejną rodziną, która inwestuje w kryptowaluty są Rothschildowie. Znani także z bliskiej współpracy z bankami i innymi instytucjami finansowymi, już w grudniu 2017 r. zainwestowali w BTC za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust.

Rockefeller, Soros i Rothschild ocieplą wizerunek kryptowalut?

Inwestorzy kryptowalutowi mają nadzieję, że zainteresowanie ze strony wielkich nazwisk pozwoli na ocieplenie wizerunku walut cyfrowych. Do tej pory instytucje finansowe na całym świecie podjęły twarde stanowisko wobec kryptowalut.


Bądź zawsze na bieżąco dzięki aplikacji mobilnej Comparic.pl, która codziennie budzi rynki. Pobierz bezpłatną wersję na swój telefon i tablet już teraz!

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – inwestorzy wyprzedają Bitcoiny, żeby zapłacić podatki?
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 9 – 13 kwietnia
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here