Naga MarketsPomimo dramatycznego załamania się rynku i sinej deprecjacji zdecydowanej większości kryptwalut, znani inwestorzy zdecydowali się na zakup walut cyfrowych, co powoduje krótki wzrost cen najlepszych coinów.


Już w weekend pojawiły się doniesienia, że pomimo wcześniejszej krytyki, ​​George Soros przygotowuje się do inwestowania w cyfrowe aktywa. Adam Fisher, który kontroluje inwestycje w Soros Fund Management, podobno uzyskał wewnętrzną zgodę na obrót kryptowalutami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Równocześnie pojawiły się także pogłoski, że Rockefellerowie również interesują się cyfrowymi walutami. Venrock, założona w 1946 przez Laurance S. Rockeffelera (syna sławnego Johna Rockeffelera, potentata naftowego i jednego z najbogatszych ludzi w historii) firma inwestycyjna typu venture capital, podobno podpisała umowę partnerską z Coinfund, funduszem inwestycyjnym, który wspiera wirtualne waluty i rozwój technologii blockchain.

Coinfund niedawno uruchomił platformę usług finansowych opartą na tokenach Coinlist. Firma wcześniej zainicjowała wiele projektów, w tym aplikację czatową Kik, która w zeszłym roku pozyskała prawie 100 milionów dolarów w ramach ICO.

“Chcieliśmy współpracować z zespołem, który inwestował i faktycznie pomagał w projektowaniu wielu różnych kryptoekonomii i projektów opartych na tokenach kryptograficznych” – powiedział David Pakman, partner w Venrock, cytowany przez Fortune.

Kolejną rodziną, która inwestuje w kryptowaluty są Rothschildowie. Znani także z bliskiej współpracy z bankami i innymi instytucjami finansowymi, już w grudniu 2017 r. zainwestowali w BTC za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust.

Rockefeller, Soros i Rothschild ocieplą wizerunek kryptowalut?

Inwestorzy kryptowalutowi mają nadzieję, że zainteresowanie ze strony wielkich nazwisk pozwoli na ocieplenie wizerunku walut cyfrowych. Do tej pory instytucje finansowe na całym świecie podjęły twarde stanowisko wobec kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – inwestorzy wyprzedają Bitcoiny, żeby zapłacić podatki?
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 9 – 13 kwietnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here