Naga MarketsPad w rękach graczaDo oferty Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Rockbridge dołączył Fundusz Gier i Innowacji, dedykowany przede wszystkim firmom technologicznym. Zastąpi on dotychczasowy Fundusz Dywidendowy. Na jego czele stanął Paweł Sugalski.

Do oferty Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Rockbridge dołączył Fundusz Gier i Innowacji

– Wspólnie ze współzarządzającymi funduszem, podjęliśmy decyzję o zmianie sektorowej naszego portfela. Do tej pory opieraliśmy się na strategii inwestowania w spółki dywidendowe. Biorąc pod uwagę, że w czasie epidemii większość spółek zawiesza dywidendy, doszliśmy do wniosku, że postawimy na spółki odporne na obecne zawirowania gospodarcze.Tak powstał fundusz spółek innowacyjnych. Koncentrujemy się przede wszystkim na firmach gamingowych, ale także medycznych i tych związanych z działalnością online – mówi Paweł Sugalski, zarządzający Rockbridge Gier i Innowacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Udana selekcja sprawiła, że już w kwietniu jednostka funduszu odrobiła straty z pierwszego kwartału br. W ostatnich tygodniach portfel Rockbridge zawierał około dziesięć pozycji z sektora deweloperów gier. Obecnie stanowią one około połowy portfela i są aktywnie zarządzane ze względu na bogaty kalendarz premier gier lokalnych producentów.

– Naszym zadaniem pozostaje ciągłe śledzenie sytuacji w sektorze oraz dobór najlepszych spółek, tak aby maksymalizować zwrot dla klientów funduszu. Spółki gamingowe są bardzo płynne – małe spółki z tego sektora bywają płynniejsze od niektórych spółek z indeksu mWIG40. Wciąż jednak pozostajemy otwarci na tymczasowe okazje rynkowe. Zakładamy wysoką rotację portfela i bardzo aktywne zarządzanie pozycjami. Dzięki ponad 5-letniemu doświadczeniu w pokrywaniu polskich i zagranicznych deweloperów gier, zapewniamy ekspercką selekcję spółek z branży growej – dodaje Paweł Sugalski.

Nowo powstały fundusz, tak jak dotychczas, będzie miał w portfelu 20-25 spółek, zapewniając odpowiednią koncentrację inwestycji. Opłata za zarządzanie wynosi 3 proc. w skali roku, a pierwsza minimalna wpłata to 1000 zł. Fundusz jest już dostępny na platformie rockbridge24.pl

Paweł Sugalski, Zarządzający Rockbridge Gier i InnowacjiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPremium Fund S.A. przejmuje spółkę Glass Cannon Games
Następny artykułKoniec korekty na Brent
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here