Naga MarketsRobyg zakontraktował 3 532 lokali, przekazał ok. 1 400 w I-III kw. 2021 r.Warszawa, 08.10.2021 (ISBnews) – Grupa Robyg zawarła 3 338 umów rezerwacyjnych netto oraz podpisała 3 532 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu w okresie trzech kwartałów 2021 roku. Spółka rozpoznała w tym czasie w przychodach ok. 1 400 lokali, podał deweloper. Podkreślił, że to rekordowy wynik i planuje w 2021 r. podpisać ponad 4 000 umów rezerwacyjnych oraz przekazać ponad 3 000 lokali.

„To kolejny świetny kwartał Robyg pod względem sprzedaży. Można zatem zakładać, że cały 2021 rok będzie rekordowy. Zainteresowanie zakupem mieszkań nie słabnie, analizy rynku mieszkaniowego, prowadzone m.in. przez JLL pokazują, że podaż nie nadąża za popytem – co jest wynikiem dużego zainteresowania zakupem mieszkań połączonego z wolniejszym ich wprowadzeniem z powodu wydłużonych procedur administracyjnych. Robyg stara się wprowadzać jak najwięcej nowych lokali do oferty i dawać klientom jak najszerszy wybór, jednak mamy takie same ograniczenia administracyjne, jak inni deweloperzy. Przykładowo w Warszawie zwykle deweloperzy oferują liczbę mieszkań na 3-5 kwartałów do przodu, a obecnie oferta skurczyła się na ok. 1 kwartał. To jest bezpośrednia przyczyna – obok drożejących gruntów i materiałów budowlanych – dlaczego mieszkania drożeją. Bardzo ważne jest zatem, aby samorządy maksymalnie przyspieszyły procedury administracyjne w tym zakresie” – powiedział wiceprezes Eyal Keltsh, cytowany w komunikacie.„Ostatnio rośnie popyt inwestycyjny na rynku nieruchomości mieszkaniowych – co jest efektem zarówno zainteresowania dużych podmiotów zagranicznych, jak i zmiany aktywności inwestycyjnej Polaków, którzy przekierowują środki z lokat na inwestycje w nieruchomości. Sądzimy, że rynek nieruchomości mieszkaniowych w ciągu najbliższych 2 lat będzie się stabilnie rozwijał – nadal popyt będzie lekko przewyższał podaż, że względu na wymogi proceduralne i administracyjne wprowadzania nowych inwestycji. Wzrost popytu może być także stymulowany przez nabywców lokujących swój kapitał, jednak nadal kupujący mieszkanie na własne potrzeby będą stanowić istotną część nabywców – w Polsce wciąż brakuje bowiem kilka milionów mieszkań” – dodał Keltsh.

Bank ziemi spółki ma potencjał sprzedażowy przekraczający 23 300 lokali. Robyg planuje dalsze inwestycje w grunty i podtrzymuje, że łącznie w 2021 roku planuje przeznaczyć ponad 900 mln zł na zakup ziemi i szuka kolejnych możliwości inwestycyjnych.

„Obecnie posiada w ofercie ponad 1 300 lokali i cały czas wprowadza nowe inwestycje oraz kolejne etapy osiedli. W 2021 roku Robyg uruchomił już 16 nowych projektów i rozpoczął sprzedaż w Poznaniu. Tylko 3% oferty to lokale gotowe – co potwierdza dużą popularność mieszkań budowanych przez Robyg. Większość mieszkań jest wyposażona w standardzie w system Smart House firmy Keemple” – czytamy także.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. do 2018 r. W 2020 r. Robyg zakontraktował 2 567 lokali.

(ISBnews)

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here