Naga Markets

Robyg podpisał 4 308 umów deweloperskich i przedwstępnych w 2021 r.Warszawa, 05.01.2022 (ISBnews) – Robyg podpisał 4 308 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu w 2021 r., co oznacza wzrost o 57% r/r, podała spółka. Jednocześnie grupa zawarła 4 276 umów rezerwacyjnych netto i rozpoznała w przychodach ok. 2 940 lokali.

Rok wcześniej spółka podpisała 2 738 umów deweloperskich i przedwstępnych, 2 156 umów rezerwacyjnych i rozpoznała w przychodach 2 715 lokali.“Rok 2021 jest dla nas z pewnością rokiem rekordowym, ale oczywiście nasze plany inwestycyjne są rozpisane na kilkanaście najbliższych lat i jednocześnie dobrze zabezpieczone w zakresie możliwości ich sfinansowania. Rok 2021 był bardzo udany dla całego polskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych, popyt rósł znacznie szybciej niż w 2020 roku. Obserwowaliśmy rosnący popyt inwestycyjny – co jest efektem zarówno zainteresowania dużych podmiotów zagranicznych, jak i zmiany aktywności inwestycyjnej Polaków, którzy przekierowywali środki z lokat na inwestycje w nieruchomości. Jako Grupa Robyg uważamy, że rynek nieruchomości mieszkaniowych w ciągu najbliższych 2 lat będzie się stabilnie rozwijał. Spodziewamy się, że nadal popyt będzie przewyższał podaż, ze względu na wymogi proceduralne i administracyjne dotyczące wprowadzania nowych inwestycji. Wzrost popytu może być także stymulowany przez nabywców lokujących swój kapitał, jednak nadal kupujący mieszkanie na własne potrzeby będą stanowić istotną część nabywców” – powiedział wiceprezes Eyal Keltsh, cytowany w komunikacie.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. do 2018 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje neuca | cena akcji orange | konto forex | złotówka kurs | prognoza dla dolara | cdr kurs akcji | jsw cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here