Naga MarketsRobyg nabył nowe grunty w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, umożliwiające budowę ponad 170 tys. m2 PUM, w okresie I-III kw. 2020 r., podał deweloper. W całym ub. r. spółka nabyła działki pod 343 tys. m2 PUM.

Robyg nabył nowe grunty w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku

“Mamy obszerny bank ziemi, który zabezpiecza naszą działalność na kolejne 3-4 lata. W ubiegłym roku sfinalizowaliśmy znaczące zakupy gruntów na ponad 343 tys. PUM – co daje łącznie ponad 510 tys. PUM w ciągu ostatnich 21 miesięcy. W Warszawie i Gdańsku mamy ugruntowaną pozycję na rynku inwestycji mieszkaniowych, rozwijamy się także intensywnie we Wrocławiu i Poznaniu. W ofercie zapewniliśmy klientom atrakcyjne lokalizacje, ale nie spoczywamy na laurach. Mamy zabezpieczone środki na zakupy gruntów i kolejne inwestycje. Naszym celem jest utrzymanie dotychczasowego poziomu działalności – co oznacza sprawne uruchamianie kolejnych projektów osiedli. Obserwujemy, że ceny mieszkań nie spadają – w niektórych lokalizacjach nawet rosną. Spodziewamy się raczej ustabilizowania cen, ale nie ich spadku” – powiedział wiceprezes Eyal Keltsh, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe działki zlokalizowane są w atrakcyjnych dzielnicach: w Warszawie na Pradze, Wawrze oraz w Ursusie, zaś w Gdańsku m.in. w dzielnicy Stogi, dodano.

Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ponad 1 700 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 17 tys. mieszkań. Grupa Robyg ma obecnie w budowie ponad 6 500 mieszkań – wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami, podano także w materiale.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. do 2018 r. W 2019 r. Robyg zakontraktował ok. 2 570 lokali.

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here