Naga MarketsRobyg kupił działkę o wielkości 11,9 ha na Wilanowie za 263,2 mln złWarszawa, 25.08.2021 (ISBnews) – Robyg sfinalizował zakup gruntu na warszawskim Wilanowie o wielkości 11,9 ha i potencjale budowlanym ponad 104 tys. PUM, podała spółka. Kwota transakcji wyniosła 263,2 mln zł. Robyg zbuduje tu nowe, wieloetapowe osiedle.

„To największa transakcja zakupu gruntów na rynku deweloperów mieszkaniowych w ciągu ostatnich lat. Teren jest ogromny i pozwala na atrakcyjne zagospodarowanie, ze wszystkimi udogodnieniami ważnymi dla mieszkańców. Tak jak deklarowaliśmy, zgromadziliśmy duże środki w celu rozwoju banku ziemi i ten cel realizujemy sukcesywnie od 2020 roku – już kupiliśmy grunty za łączną kwotę ponad 700 mln zł” – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie.Kazanelson wspomniał także, że spółka nie wyklucza zainteresowania akwizycjami – może to być zakup całych podmiotów wraz z nieruchomościami, wydzielonych części przedsiębiorstw czy rozległych terenów poprzemysłowych – ponieważ ma rozbudowane doświadczenie w rewitalizacji gruntów i przywracaniu dużych fragmentów dzielnic w miastach. Chce umacniać swoją pozycję w miastach, w których działa (Warszawa, Trójmiasto, Wrocław i Poznań) – rozważa także możliwość wejścia do nowego miasta, będzie to jednak zależało od możliwości nabycia gruntów i skali działalności, jaką spółka mogłaby prowadzić w nowej aglomeracji.

„W pierwszym półroczu 2021 roku zainwestowaliśmy ponad 365 mln zł w rozbudowę banku ziemi w Warszawie, Gdańsku i Gdyni. Łącznie daje to potencjał budowlany na około 190 tys. powierzchni użytkowej. Zakupy te uzupełniły grunty zakupione w 2020 roku za ponad 375 mln zł w Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Wrocławiu (ponad 330 tys. powierzchni użytkowej). Łączne zasoby gruntów zapewniają nam potencjał sprzedażowy około 22 000 lokali. Planujemy przeznaczyć na zakup gruntów łącznie ponad 600 mln zł i realizujemy program skokowego wzrostu biznesu. W tym celu akumulowaliśmy wypracowany zysk, który za lata 2019-2020 wyniósł około 400 mln zł. Ponadto otrzymaliśmy dodatkowy kapitał w wysokości 100 mln zł od akcjonariusza – Bricks Acquisition Limited z Grupy Goldman Sachs. Mamy doskonałą pozycję gotówkową, sięgającą 400 mln zł. Dodatkowo w I półroczu 2021 roku z sukcesem zakończyliśmy emisję obligacji o wartości 150 mln zł” – podsumował przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. do 2018 r. W 2020 r. Robyg zakontraktował 2 567 lokali.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pko | echo investment akcje wykres | kurs jena wykres | gpw mbank | pko akcje kupno | kurs akcji dino | funt notowania |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here