Naga Markets

Robotyzacja i automatyzacja procesów. Szansa, nie zagrożenieW rozważaniach na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w procesach biznesowych często pojawiają się obawy, że zbytnie zautomatyzowanie czynności wykonywanych w ramach obowiązków zawodowych znacząco zredukuje liczbę etatów w przedsiębiorstwach. Tymczasem wprowadzenie robotów do firm może jedynie pomóc pracownikom, by ci zyskali czas na czynności wymagające bezpośredniego obcowania z człowiekiem.

Robotic Process Automation. O co w tym chodzi?

Technologie wykorzystywane w ramach Robotic Process Automation, czyli zrobotyzowanej automatyzacji procesów, polegają, jak wskazuje ich nazwa, automatyzacji takich czynności, które mogą być wykonywane bez obecności człowieka.

Procesy, które mogą podlegać automatyzacji, najczęściej są powtarzalne, a ich przebieg charakteryzuje się realizacją określonych algorytmów w określonym porządku. Może to być na przykład wpisywanie dużych ilości danych do systemów. Wykorzystanie w tym celu sztucznej inteligencji pozwala nie tylko zaoszczędzić czas pracowników, ale również znacząco redukuje ryzyko popełnienia błędów, które mogą zdarzyć się przy operowaniu na big data. Tymczasem nawet najmniejszy błąd mógłby spowodować poważne konsekwencje dla przedsiębiorstwa.

Procesy automatyzują już nie tylko wielkie korporacje, ale też mniejsze, rodzime firmy. Automatyzację procesów doceniają również coraz częściej szpitale. Na podstawie jednej z ankiet[1], przeprowadzonej w ostatnim kwartale ubiegłego roku wśród dyrektorów placówek medycznych okazało się, że zarówno kadra medyczna, jak i administracyjna, nie mają nic przeciwko wdrożeniom automatyzacji i robotyzacji procesów biznesowych, jak choćby wprowadzanie danych do systemów. W robotyzacji pracownicy widzą szansę na zwiększenie możliwości związanych z czasem przeznaczonym dla pacjentów: roboty miałyby zredukować ilość pracy administracyjnej.

Automatyzuj procesy z Euvic

Euvic oferuje wprowadzenie rozwiązań z zakresu robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych i zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie wdrożonych technologii. Firma opiera RPA na platformie UiPath, która następnie umożliwia korzystanie m.in. z głębokiego uczenia maszynowego, rozpoznawania znaków czy też z innych usług od gigantów takich jak Google czy IBM. Platforma ta umożliwia zarządzanie dowolną liczbą procesów.

Warto zauważyć, że implementacja platformy UiPath nie tylko poprawia wygodę, ale również podnosi poziom bezpieczeństwa. Zastosowane w platformie zaawansowane rozwiązania kryptograficzne i zastosowanie różnych ról – a co za tym idzie, różnych opcji w dostępie – pozwalają ograniczyć ryzyko wycieku danych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na https://www.euvic.com/pl/automatyzacja-procesow/ i dowiedz się, co możesz zyskać.

[1]https://wizlink.eu/ochrona-zdrowia/

Bossa

Artykuł partneraŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCukier podrożał o 87%, a opał o 83%. Jest najnowszy raport GUS nt. inflacji
Następny artykułZakupy w Chinach – co warto wiedzieć?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.