Naga MarketsRobinson Europe S.A. notuje dobre wyniki finansowe w 2 kw. 2019/2020Robinson Europe S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się sprzedażą sprzętu wędkarskiego, zakończyła 2 kw. 2019/2020 roku obrotowego zyskiem netto w wysokości 669 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 5.009 tys. zł. Spółka bardzo dobrze poradziła sobie w trudnym okresie pandemii COVID-19 dzięki odpowiednio zaplanowanej organizacji pracy i efektywnej polityce zamówień.

Robinson Europe S.A. podsumowuje swoje wyniki

Emitent wypracował w drugim kwartale roku obrotowego 2019/2020 blisko 669 tys. zł zysku netto, a jego przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 5.009 tys. zł. W analogicznym okresie roku obrotowego 2018/2019 zysk netto Spółki wynosił 815 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży w kwocie 5.552 tys. zł. Wyniki finansowe minionego kwartału, który był czasem światowej pandemii koronawirusa, należy uznać za bardzo dobre i zbliżone do poprzedniego roku. Osiągnięcie dobrej sprzedaży i wysokiego zysku netto było możliwe dzięki ogromnej determinacji i wytężonej pracy całego zespołu oraz dobrze zaplanowanej polityce zamówień. Po dwóch kwartałach roku obrotowego 2019/2020 Robinson Europe S.A. zanotowała 354 tys. zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 7.792 tys. zł. Zarząd Spółki uznaje osiągnięte wyniki finansowe za satysfakcjonujące.

Pomimo kłopotów związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, które w spowodowały zatrzymanie procesów biznesowych w Chinach, udało nam się zrealizować większość kluczowych dostaw. Od strony zatowarowania i dobrze przygotowanej oferty w normalnych warunkach bylibyśmy w stanie osiągnąć historyczny wynik finansowy jak na drugi kwartał roku obrotowego. Jednakże nasze wyniki finansowe można uznać za bardzo dobre i zbliżone do ubiegłorocznych. Branża, w której działamy, nie powinna, zgodnie z wieloletnimi obserwacjami, być narażona na skrajnie negatywny wpływ pandemii na prowadzony biznes. Z pewnością jednak zmieni się funkcjonowanie całej branży handlowej i będziemy musieli dostosować się do otoczenia rynkowego i nowych uwarunkowań. – wyjaśnia Paweł Busz, Członek Zarządu Spółki Robinson Europe S.A.

Cała organizacja Spółki zachowała się bardzo dobrze w kontekście zawirowań związanych z pandemią koronawirusa. Głównymi czynnikami umożliwiającymi wypracowanie takich wyników było m.in. duże doświadczenie, bardzo dobra organizacja pracy i przygotowana oferta oraz podtrzymanie ruchu w całym przedsiębiorstwie w sposób ciągły, jedynie z pewnymi ograniczeniami dot. czasu pracy. Pozwoliło to uniknąć przestojów. Pracownicy bardzo poważnie podeszli do sytuacji i dołożyli wszelkich starań, aby sytuacja Spółki pozostała stabilna.

Emitent w ostatnim czasie otrzymał pożyczkę w wysokości 963 tys. zł w postaci subwencji z PFR-u, która pozwoliła mu na utrzymanie płynności finansowej na zadowalającym poziomie. Uzyskane przez Robinson Europe S.A. wsparcie jest niezwykle istotne. Spółce przyznane zostało także świadczenie na rzecz ochrony miejsc pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w kwocie prawie 125 tys. zł.

Nasi pracownicy wykazali się ogromną dojrzałością i dyscypliną, co pozwoliło nam przetrwać bardzo trudny okres pandemii i wyjść z niego obronną ręką. Otrzymaliśmy również subwencję z PFR-u, dzięki której byliśmy w stanie zabezpieczyć płynność finansową Spółki. Liczymy, że kolejne kwartały będą lepsze i uda nam się wypracowywać stabilne wyniki finansowe. Branża wędkarstwa wydaje się być także odporna na zawirowania rynkowe związane z pandemią. – zakończył Paweł Busz.

Robinson Europe S.A. zakończyła rok obrotowy 2018/2019 zyskiem netto na poziomie 456 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży w wysokości 16.062 tys. zł. Spółka zrealizowała istotne inwestycje w segmencie wędkarstwa, których głównym celem była promocja marki na rynku polskim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLMG: Prolog do gry Car Trader Simulator od jutra dostępny na Steam
Następny artykułHacker łamie zabezpieczenia portfela BTC, jednak twierdzi, że Bitcoin nadal jest bezpieczny
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here