Naga MarketsW kolejnym dniu publikacji raportów finansowych, platforma inwestycyjna Robinhood ujawniła swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalny 2021 roku. Z raportu wynika, że spółka zamknęła kwartał z przychodami wzrastającymi o 35% rok do roku do 365 milionów dolarów, wciąż jednak mijając się z szacunkami analityków. Całkowite koszty operacyjne wzrosły o 509% do 1,7 miliarda dolarów, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

  • Kolejna spółka podaje swoje wyniki finansowe podczas wtorkowej sesji
  • Tym razem jest to słynna platforma obrotu akcjami Robinhood
  • Znana ona jest przede wszystkim z handlu inwestorów typu WallStreetBets na akcjach AMC oraz GameStop
  • Wyniki spółki znów mijają się z oczekiwaniami analityków
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Akcje Robinhooda nieznacznie rosną po wynikach spółki

Robinhood podał swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalny 2021 roku we wtorek z przychodami wzrastającymi o 35% rok do roku do 365 milionów dolarów i całkowitymi kosztami operacyjnymi, które wzrosły o 509% do 1,7 miliarda dolarów, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Mimo z pozoru dobrych wyników, te nadal nie trafiają w prognozy przedstawione przez analityków Wall Street.W dalszej części raportu czytamy, że straty netto na akcję wyniosły 2,06 dolara na akcję, w porównaniu do 0,05 dolara na akcję w trzecim kwartale 2020 roku. Tymczasem przychody z transakcji kryptowalutowych wzrosły o 860% do 51 milionów dolarów.

wykres Kurs akcji Robinhood H1 27.10.2021
Kurs akcji Robinhood H1 27.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jak podaje CEO i współzałożyciel Robinhooda, Vlad Tenev: “Ten kwartał polegał na rozwijaniu kolejnych produktów i usług dla naszych klientów, w tym portfeli kryptowalutowych. Do tej pory ponad milion osób dołączyło do naszej listy oczekujących na portfele kryptowalutowe. Dzięki całodobowemu wsparciu telefonicznemu na żywo, wierzymy, że Robinhood staje się najbardziej zaufaną i intuicyjną platformą dla inwestorów detalicznych i kryptowalutowych.

Podczas wtorkowej sesji rynek początkowo reagował nerwowo, jednak finalnie akcje spółki zakończyły dzień na plusie. Rynek dotarł do poziomu 39,57 dolarów za akcję, co stanowiło wzrost na poziomie 1,44 procent. Inwestorzy zwracali uwagę na wszelkie komentarze podczas rozmowy o dochodach na temat płatności za przepływ zamówień, model, który umożliwił transakcje bez prowizji.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here