Naga Markets

Robinhood wkrótce pozwoli na wypłaty dogecoina (DOGE), twierdzi dyrektor operacyjnaOdkąd Christine Brown została dyrektorem operacyjnym Robinhood Crypto mija dopiero miesiąc, jednak w tym czasie zdążyła wdrożyć kilka istotnych zmian do oferty platformy. Najnowszą z nich ma być dodanie możliwości wypłaty kryptowaluty dogecoin (DOGE) oraz szeregu innych aktywów na zewnętrzne portfele, co nastąpi „wkrótce”.

Robinhood utrzymał się na powierzchni podczas spadku kryptowalut

Po tym, jak Elon Musk zrezygnował z bitcoina jako środka płatniczego za produktu Tesli, a chiński rząd wznowił swoją walkę z kryptowalutami, bilion dolarów wyparowało z rynku, ether stracił połowę swojej wartości, a podróż dogecoina na Księżyc utknęła w martwym punkcie.

Krach z zeszłego tygodnia wystarczył, aby zdławić największe giełdy kryptowalutowe takie jak Binance, Coinbase, Kraken i Gemini, z których każda została przynajmniej chwilowo wyłączona w trakcie wyprzedaży. Jedynie Robinhood Crypto, aplikacja znana z przestojów podczas gwałtownych skoków spekulacyjnego handlu na DOGE w przeszłości, zdołała utrzymać się na powierzchni przez cały ten czas.

To nie jest tak, że jest przełącznik „zwiększ wydajność, który po prostu możemy przełączyć To jest bardzo, bardzo skomplikowane, jeśli chodzi o upewnienie się, że optymalizacja ma miejsce – mówi Christine Brown w rozmowie z Decrypt. Brown dodaje, że zespół programistów zwiększył się pięciokrotnie od stycznia i obsadza stanowiska pracy niemal 24 godziny na dobę.

Zanim została dyrektorem operacyjnym Robinhood Crypto, 32-letnia Brown, spędziła cztery lata budując system rozliczania akcji, który sprawił, że Robinhood stał się najgorętszą aplikacją do handlu bez prowizji w Ameryce. W 2020 roku firma przyniosła 682 miliony dolarów w przychodach z przepływu zamówień od 13 milionów użytkowników.

Popularność aplikacji często nadwyrężała jej technologię. W marcu zeszłego roku platforma zatrzymała się została podczas najlepszego dnia w historii S&P 500, a następnie w styczniu, kiedy całe zastępy traderów z Reddita pompowały akcje Gamestop tak mocno, że Robinhood ostatecznie odciął ich od zakupu.

Teraz Brown prowadzi jeden z najbardziej pożądanych produktów Robinhooda. 9,5 miliona osób handlowało kryptowalutami na platformie w pierwszym kwartale tego roku, w porównaniu z 1,7 miliona w ostatnim kwartale 2020 roku.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

XTB

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Robinhood chce poszerzać swoją ograniczoną ofertę kryptowalutową

Jednak oferta kryptowalutowa Robinhooda jest nadal ograniczona w porównaniu do handlu kryptowalutami w innych aplikacjach. Klienci Robinhood mogą jedynie kupować i sprzedawać coś na wzór potwierdzenia zakupu pokazującego im ilość kryptowalut, które Robinhood posiada w ich imieniu. W przeciwieństwie do Coinbase lub Binance, Robinhood nie pozwala swoim klientom na transfer kryptowalut do portfeli poza swoją platformą.

Taki model do tej pory okazał się wystarczający: Robinhood Crypto zdobył sześć milionów nowych użytkowników w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2021 roku. Ale wkrótce użytkownicy Robinhood mogą dowiedzieć się, że jest o wiele więcej możliwości wykorzystania posiadanych cyfrowych aktywów. Następnym zadaniem Browna jako COO jest zapobieganie ich odpływowi do bardziej funkcjonalnych rozwiązać. Aby utrzymać ich lojalność, planuje dodać transfery kryptowalut z Robinhood do zewnętrznych portfeli.

Jest to szeroko pożądana funkcja, o której wypowiadał się między innymi miliarder Mark Kuban. Powiedział, że rozwój Robinhooda jest hamowany przez to, że nie pozwala ludziom wysyłać ich dogecoinów poza aplikację. Decyzję o udostępnieniu przelewów cyfrowych aktywów na zewnątrz podjął w ostatnim czasie między innymi PayPal.

Brown nie określiła terminu wprowadzenia tej funkcji. Jak twierdzi, jest to trudne narzędzie do wdrożenia. Handlowcy muszą się nauczyć, że transakcje kryptowalutowe są nieodwracalne, że szerszy rynek DeFi, do którego mają teraz dostęp, niesie ze sobą wiele zagrożeń i że opłaty transakcyjne mogą pochłonąć wszystkie ich pieniądze.

– Chcemy mieć pewność, że budujemy doświadczenie – nie tylko techniczne podstawy wysyłania i odbierania monet, ale także doświadczenie użytkownika wokół tego – które jest intuicyjne, które ma sens i które zmniejsza ryzyko dla naszych użytkowników – mówi Brown.

Dyrektorka dodaje, że ostatni krach kryptowalutowy nie opóźni wprowadzenia żadnych nowych funkcji. Po wdrożeniu transferów, Brown ma nadzieję przekształcić Robinhood Crypto w rodzaj super aplikacji finansowej, podobnej do Coinbase, ale uzupełnionej o handel akcyjne. Staking i pożyczanie środków są również brane pod uwagę.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin Mining Council: Michael Saylor dementuje teorie spiskowe dotyczące Rady
Następny artykułR22 S.A. [R22], Famur [FMF] – Gorące spółki dnia
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here