Naga MarketsReputacja Robinhood została ostatnio nadszarpnięta, ale firma ma nadzieję odzyskać wiarygodność wśród społeczności kryptowalut poprzez wprowadzenie systemu wpłat i wypłat cyfrowych aktywów.

  • Platforma Robinhood wprowadza u siebie system wypłat i wpłat kryptowalut.
  • Nie jest wiadomo, kiedy system będzie w pełni działał.

Robinhood otwiera się na kryptowaluty

Platforma handlowa Robinhood ogłosiła w środę, że zamierza wdrożyć u siebie wpłaty i wypłaty kryptowalut. Podczas gdy klienci od jakiegoś czasu mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem platformy, nie mogą sami uzyskać dostępu do coinów, aby przenieść je do innych portfeli.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prace nad nowym systemem już się rozpoczęły, chociaż nie podano żadnych dat ani szczegółów, kiedy będą zakończone.

Robinhood wyjaśnił również, że depozyty kryptowalutowe będą przechowywane przez ich własne portfele i dodał, że firma nie inwestuje w kryptowaluty i nie będzie wykorzystywać środków klientów na własną korzyść.

Robinhood oferuje obecnie siedem kryptowalut. Są to: Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV). Nie jest jasne, czy spółka zamierza zapewnić wsparcie dla transferów wszystkich siedmiu coinów.

Kontrowersje

29 stycznia Robinhood zawiesił natychmiastowe depozyty walut fiat w odpowiedzi na spekulacje napędzane postami w mediach społecznościowych, uznając tę ​​decyzję za reakcję na „nadzwyczajne warunki rynkowe”. Firma była już pod ostrzałem zarówno klientów, jak i organów regulacyjnych po ograniczeniu zakupów wybranych kilku papierów wartościowych oferowanych do obrotu na jej platformie. Do 4 lutego Robinhood przywrócił natychmiastowe depozyty za zakupy kryptowalut.

Decyzja o rozszerzeniu usług związanych z kryptowalutami pojawia się w czasie rosnącej nieufności wobec scentralizowanych dostawców usług. Nie wszyscy jednak uważają, że przejście na oferowanie depozytów i wypłat kryptowalut pomoże Robinhood odzyskać wiarygodność utraconą w wyniku ostatnich działań.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here