Naga MarketsW środowym artykule dotyczącym niedawno debiutującej platformy transakcyjnej na amerykańskim rynku Nasdaq – Robinhood – padło pytanie, czy ta nie stanie się kolejną memiczną spółką. Miałoby to oznaczać, że jej akcje mogłyby być pompowane przez inwestorów detalicznych poprzez nagłaśnianie chęci kupowania w mediach społecznościowych. I faktycznie, zdaje się, że tak właśnie się dzieje, kiedy spółka wygenerowała koleje 50 procent zysku w trakcie środowej sesji.

  • Zdaje się, że spółka Robinhood trafia do grona podmiotów takich jak AMC czy GME
  • HOOD zyskła podczas środowej sesji ponad 50 procent
  • Według danych, wzmianki o Robinhoodzie w mediach społecznościowych wzrosły o 23 tys. procent w ciągu kilku dni
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Robinhood królem parkietu – spółka memiczna rośnie w siłę

Kilka dni od debiutu, a spółka Robinhood, będąca amerykańską firmą świadcząca usługi finansowe, rośnie z poziomu 38 dolarów za akcje do blisko 71 dolarów. Można to nazwać udanym debiutem i rokowaniem na dalsze wzrosty, biorąc pod uwagę to, co dzieje się wokół spółki w social mediach.Według danych narzędzia do analizy aktywności inwestorów detalicznych nowej generacji, oparte na mediach społecznościowych i danych finansowych – HypeEquity, która śledzi też nastroje na temat poszczególnych symboli giełdowych, wzmianki o akcjach Robinhood wzrosły o 23 000% pod koniec wtorkowej sesji i nadal rosły podczas środowej sesji.

wykres Kurs Robinhood M15 05.08.2021
Kurs Robinhood M15 05.08.2021

Ten wielki boom był do przewidzenia – w końcu to między innymi za pośrednictwem właśnie tej platformy handlowej inwestorzy detaliczni pompowali takie spółki jak Amc Entertainment Holdings (AMC) czy GameStop (GME). W tym momencie widać już, że od ceny początkowej, czyli 38 dolarów za akcje w pewnym momencie spółka urosła już 123 procent.

A to wydaje się dopiero początek biorąc pod uwagę natężenie wymiany informacji o spółce, oraz ton, w jakim są one przekazywane. Chociaż nie wszystkim inwestorom podoba się tak nagły zalew informacji o spółce HOOD, to trudno nad tym będzie zapanować. Według niektórych inwestorów rosnąca popularność akcji Robinhooda spowodowała zrzucenie z piedestału spółek takich jak GameStop czy AMC, co niesie za sobą ryzyko dla tych, którzy posiadają ich akcje. Inni z kolei uważają, że w ciągu kolejnego tygodnia akcje będą w stanie być wywindowane nawet do poziomu 100 dolarów za akcję.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here