Naga Markets



Przyszedł ten nieunikniony moment, w którym spółka Robinhood rozpoczęła korektę. I to nie byle jaką, ponieważ w czwartek straciła 27 procent kiedy na rynku pojawiły się zlecenia sugerujące zamykanie pierwszych pozycji od czasu IPO podmiotu. Według danych niektórzy posiadacze akcji będą chcieli spieniężać do 97,8 milionów akcji, co może wywołać lawinę spadkową.

  • Przyszedł czas pierwszej korekty na akcjach Robinhooda
  • Memiczna spółka traci w czwartek ponad 27 procent
  • Na rynku pojawiły się pierwsze zlecenia przymykające pierwotne zyski
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Robinhood traci 27 procent kiedy pierwsze zlecenia zostają wycofane

Po kilkudniowym rajdzie na akcjach kolejnej, memicznej spółki przyszedł czas na odwilż. W czwartek Robinhood stracił 27 procent po ogłoszeniu, że niektórzy posiadacze udziałów będą spieniężać do 97,8 milionów akcji. Może to świadczyć o chęci odcięcia się od pierwszej fali zysków, jakie mogły przynieść akcje od początku wejścia podmiotu na giełdę Nasdaq.



Redditowi inwestorzy z grupy WallStreetBets postawił sobie za cel windowanie cen akcji Robinhooda dokładnie jak miało to miejsce w przypadku spółek takich jak AMC Entertainment Holdings (AMC) oraz GameStop (GME). Jak widać jednak ponad 50 procentowy wzrost kursu od początku notowań wystarczył, aby pierwsze zyski zostały spieniężone.

wykres Kurs akcji Robinhhod - Hood M15 06.08.2021
Kurs akcji Robinhhod – Hood M15 06.08.2021

Jeszcze w środę według danych z Fidelity spółka Robinhood była najczęściej handlowaną spółką wraz takimi podmiotami jak Advanced Micro Devices (AMD) i AMC. Czwartkowa wyprzedaż jednak przyszła jak kubeł zimnej wody i wiele wskazuje na to, że spółka może pokryć utworzoną lukę wzrostową w kolejnej sesji.

Jednak jakom spółka, a dokładniej platforma do handlu, która miała kluczowy udział w boomie handlu detalicznego z udziałem GameStop (GME) i innych akcji w ciągu ostatniego półtora ma ona specjalne względy u detalistów. Wydaje się, że może ona nie zostać tak „porzucona” i kolejne pompowanie akcji będzie widoczne w kolejnych tygodniach.

Autor poleca również:



Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here