Naga MarketsRobinhood pozyskuje 320 mln dol., wartość fintechu to już 8,6 mld dol.Robinhood zamyka kolejną rundę finansowania, tym razem pozyskując łącznie 600 mln dol., z czego 320 mln w ostatniej transzy. Oznacza to, że fintech obsługujący niezwykle popularną platformę transakcyjną do handlu akcjami przez indywidualnych inwestorów jest już wyceniany na łącznie 8,6 mld dol.

  • Robinhood jest popularną w Stanach Zjednoczonych aplikacją do inwestowania.
  • W maju serwis przekroczył 13 mln użytkowników, podczas gdy w grudniu 2019 roku było to 10 mln klientów.
  • Najpopularniejszymi aktywami na platformie są akcje, a wsród nich Fort Motor, GE czy American Airlines.

Robinhood: kolejna transza finansowania

Robinhood zakończył rundę finansowania, w której start-up otrzymał łącznie 600 mln dol.  Pozyskanie 280 mln dol. zostało ogłoszone 4 maja, a 320 mln dol. w poniedziałek 13 lipca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zyskanie dodatkowego finansowania przez Robinhood nie jest dużym zaskoczeniem. Fintech obsługujący inwestycyjną platformę transakcyjną zyskał niezwykle dużą popularność szczególnie w trakcie pandemii.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: Tesla: Akcje rosły o 16%, jednak kończyły na minusie po teście 1800 dol.

– W tych trudnych czasach i wśród dużej zmienności na rynkach, jesteśmy zaszczyceni, że ludzie wykorzystują Robinhood do uczestnictwa w rynkach i budowania swojej finansowej przyszłości. Jak do tej pory, w tym roku dodaliśmy ponad 3 miliony kont i jesteśmy wdzięczni za szansę świadczenia usług dla każdego z klientów. Jesteśmy także dumni ze zbudowania platformy, która daje ludziom nową okazję do inwestowania: połowa nowych klientów Robinhood była poczatkującymi inwestorami – stwierdzili przedstawiciele Robinhooda w komunikacie firmy.

Pozyskane przez Robinhood 320 mln nowego finansowania ogłoszone 13 lipca, pochodzi od nowych i istniejących inwestorów. Firma wymienia między innymi TSG Consumer Partners oraz IVP.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here