Naga MarketsGoldman Sachs pomoże Robinhoodowi w giełdowym debiucieRobinhood współpracuje z bankiem inwestycyjnym Goldman Sachs nad IPO, w którym spółka mogłaby zostać wyceniona nawet na poziomie 20 mld dol., jak we wtorek podała agencja prasowa Reuters.

  • Robinhood jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do tradingu w USA
  • Szczególne uznanie zdobyła wśród młodego pokolenia
  • Wokół spółki narosło jednak sporo kontrowersji związanych ze śledztwami SEC czy atakami hakerskimi

Robinhood dokona IPO z pomocą Goldman Sachs

Robinhood bije rekordy popularności w 2020 roku dzięki dużemu wzrostowi zainteresowania finansami i handlem instrumentami w okresie, gdy ludzie zmuszeni zostali do pozostania w domach z powodu pandemii. Obecnie platforma może pochwalić się aż 13 mln użytkowników oraz zaangażowaniem dużej liczby młodych inwestorów w świat giełdy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka chce iść za ciosem swojego tegorocznego sukcesu i kontynuuje drogę rozwoju decydując się na debiut na notowanym rynku. W dokonaniu tego kamienia milowego, pomóc ma jej jeden z liderów bankowości inwestycyjnej, Goldman Sachs.

Jak podał Reuters, pierwsza oferta publiczna ma mieć miejsce w niepotwierdzonym jeszcze terminie w 2021 roku i ma zależeć od sytuacji na rynku giełdowym. Według wstępnych szacunków, IPO ma wycenić spółkę nawet na około 20 mld dol. We wrześniu Robinhood został wyceniony na 11,7 mld dol. po pierwszej rundzie finansowania przez prywatnych inwestorów.

Zobacz również: Bitcoin i złoto czeka świetny 2021 rok, twierdzi znany inwestor

Zamiary spółki związane z debiutem na giełdzie są częścią planu zapowiedzianego przez zarząd Robinhooda jeszcze w 2018 roku. Wśród inwestorów, którzy zaangażowali się w Robinhooda są między innymi: Andreesen Horowitz, D1 Partners, Index Ventures, Kleiner Perkins, Sequoia, a także Google Ventures.

Plus500

Robinhood znany jest ze swojej polityki zerowych prowizji, jednak kontrowersje wzbudził sposób wykorzystywania depozytów składanych przez klientów do inwestowania przez strony trzecie, czy podatność platformy na wycieki danych personalnych przez ataki hakerskie.

Wielu rynkowych ekspertów zarzuca także Robinhoodowi przemienienie tradingu w rodzaj gry mobilnej, przez co niedoświadczeni inwestorzy narażeni są na duże straty. W ostatnich tygodniach, działaniom Robinhooda przygląda się także SEC oraz FIRA w sprawie odpowiedniego informowania klientów o wykorzystaniu ich środków.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here