Naga MarketsRobinhood planuje debiut już w czerwcu, podczas gdy amerykański regulator może uderzyć w spółkęRobinhood to amerykańska platforma na telefony, która umożliwia dokonywanie transakcji bez prowizji. Stała się ona szczególnie popularna na początku roku, kiedy to zyskała 6 mln nowych klientów w trakcie bitwy „ulicy z funduszami”. Wydarzenie te nie spodobały się jednak amerykańskiego regulatorowi, który zapowiada zmiany prawne. Nie przeszkadza to jedna w drodze do debiutu, który według informacji Bloomberga mógłby się odbyć już końcem czerwca.

  • Robinhood planuje zadebiutować już końcem czerwca!
  • W pierwszym kwartale spółka potroiła swoje przychody oraz zyskała 6 mln nowych klientów.
  • Nieprzychylnym wzrokiem w ich stronę spogląda natomiast SEC, który oskarża tego typu platformy o zachęcanie do spekulacji.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Robinhood zadebiutuje w czerwcu?

Już w przyszłym tygodniu znana spółka Roobinhood planuje publicznie przestawić informacje dotyczące ich pierwszej oferty. Według pojawiających się informacji, w serwisie Boomberga, sam debiut może mieć miejsce już końcem czerwca. Warto jednak pamiętać, że daty dalej mogą ulegać zmianie, ponieważ nie jest to oficjalny harmonogram. Sama spółka złożyła do amerykańskiego regulatora (SEC) dokumenty w trybie poufnym już w marcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oficjalne upublicznienie oferty publicznej pozwoli inwestorom spojrzeć dokładniej w finanse spółki, jak i ryzyko związane z akcjami. Już teraz wiemy jednak, że dzięki wyjątkowej popularności w 1 kwartale 2021 (m.in. słynna akcja z Game Stop) Robinhood zanotował 3-krotny wzrostów przychodów (do wartości 331 mln dolarów) w jej kluczowym segmencie.

Według PrivCo spółka warta jest obecnie 10 miliardów dolarów, zaś z jej aplikacji korzystało aktywnie ponad 13 mln użytkowników końcem 2020 roku. Jednocześnie, jak wskazuje PYMNTS, w trakcie pierwszych dwóch miesięcy 2021 spółka zyskała 6 mln nowych klientów, podczas gdy w okresach wcześniejszych wzrosty nie przekraczały 200 tys. nowych użytkowników na miesiąc.

Warto również wskazać, że spółka zbierała już środki na dalszy rozwój za pomocą m.in. obligacji, a ich łączna wartość wyniosła 5,6 mld dolarów amerykańskich. Z kolei wśród udziałowców wymienić można Ribbit Capital, czy też Sequola Capital.

Amerykański regulator uderzy w spółkę?

Spółka znana jest z tego, że oferuje dokonywanie transakcji na akcjach i funduszach giełdowych bez prowizji, za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Szczególnie głośnio zrobiło się o niej na początku roku, kiedy to doszło do „bitwy ulicy z funduszami”, w której trakcie ci pierwsi często korzystali (przynajmniej początkowo) z tej aplikacji.

Warto mieć na uwadze, że tamte wydarzenia nie spodobały się nie tylko funduszom, ale i co ważniejsze amerykańskiego regulatorowi, czyli SEC (United States Securities and Exchange Commission). Zarzucają oni platformom tego typu zachęcanie do tradingu i spekulacji, zamiast do inwestowania długoterminowego.

Nowy przewodniczący SEC (Gary Gensler) podczas przesłuchania w kongresie wskazał, że wiele przepisów powstało przed rewolucją technologiczną ostatnich lat (popularyzacja smartfonów), co sprawia, że mogą być one nieaktualne. W związku z tym zapowiadane jest ich „odświeżenie”, co mogłoby uderzyć w działalność podmiotów jak Robinhood.

invest

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here