Naga MarketsSpółka Robinhood Markets Inc. ogłosiła w poniedziałek, że doświadczyła ataku hakerów, który  umożliwił osobom trzecim uzyskanie dostepu do “ograniczonej ilości informacji osobistych”. Mimo tego spółka nie zareagowała spadkami podczas poniedziałkowej sesji, a wręcz przeciwnie – odnotowany został ponad 2,6 procentowy wzrost do poziomu 38 dolarów.

  • Robinhood Markets Inc. poinformował, że padł ofiarą ataku hakerskiego
  • Wycikła “ograniczona ilości informacji osobistych” należąca do 7 milionów użytkowników, jednak w przypadku ponad 300 uzyskano dostęp do wększej ilości wrazliwych danych
  • Prokurator Generalny Stanów Zjednoczonych wzywa Kongres do podjęcia działań w sprawie cyberataków
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Robinhood pada ofiarą ataku hakerów

Według raportu wydanego przez spółkę oferującą handel na rynkach finansowych – Robinhood Markets Inc. padł ofiarą ataków hakerskich. Firma powiedziała, że problem został spowodowany przez “nieautoryzowaną stronę trzecią”, która uzyskała dostęp do “ograniczonej ilości informacji osobistych” dla pewnej liczby swoich klientów. Firma dodała, że atak został już opanowany i wyraziła przekonanie, że żadne dane osobowe nie zostały narażone lub niewłaściwie wykorzystane.Ogłoszenie pojawia się w dniu, w którym prokurator generalny Stanów Zjednoczonych Merrick Garland wezwał Kongres kraju do przyjęcia nowych przepisów dotyczących zgłaszania cyberataków, aby im zapobiegać.

Akcje HOOD nie traciły w poniedziałek, jednak osuwają się we wtorek w trakcie handlu przed sesją o ponad 3,5%.

wykres Kurs akcji Robinhood 09.11.2021
Kurs akcji Robinhood 09.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Prokurator Generalny Stanów Zjednoczonych Merrick Garland wezwał Kongres do ustanowienia nowych przepisów dotyczących zgłaszania cyberataków, co, jak twierdził, ogromnie pomogłoby Departamentowi Sprawiedliwości w walce z tym zagrożeniem.

Garland powiedział, że departament zrobi “wszystko, co w jego mocy”, aby zidentyfikować i śledzić grupy, które dokonują ataków ransomware, dodając, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy “wyostrzył narzędzia” dostępne do tego celu.

Prokurator wygłosił te komentarze po ogłoszeniu, że Stany Zjednoczone zwróciły się o ekstradycję Yaroslava Vasinskyi’ego, jednego z głównych autorów oprogramowania REvil wykorzystywanego w atakach ransomware. Wreszcie, DoJ ujawnił, że przejął 6 milionów dolarów w skradzionych funduszy z grupy i oskarżył obywatela Rosji Yevgeniy Polyanin na zarzuty związane z cyberatakami w USA.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here