Naga MarketsRobinhood ostrzega, że regulacja kryptowalut może zaszkodzić modelowi biznesowemu platformyPopularna aplikacja do handlu bezprowizyjnego Robinhood poinformowała w najnowszym oświadczeniu regulacyjnym, że przyszłe i potencjalne legislacje rynku kryptowalutowego będą mogły mieć negatywny wpływ na wyniki generowane przez spółkę. Te w ostatnich kwartałach były w dużej mierze uzależnione właśnie od handlu cyfrowymi aktywami.

Kryptowaluty na regulowanym gruncie to ryzyko dla działalności Robinhooda

W załączniku do formularza S-1 złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), firma świadcząca usługi finansowe wylicza zagrożenia związane z jej produktami i usługami kryptowalutowymi. Niektóre z tych ryzyk wiążą się z niejasnością wokół tego, jak mogą wyglądać przyszłe regulacje branży.– Krajobraz regulacyjny obejmujący kryptowaluty stale ewoluuje i Robinhood Crypto może podlegać grzywnom, karom lub utracie licencji regulacyjnych, jeśli SEC lub inne organy regulacyjne wydadzą nowe przepisy lub wskazówki interpretacyjne związane z kryptowalutami, które zabraniają którejkolwiek z naszych obecnych praktyk biznesowych – napisano w oświadczeniu.

Klienci rozpoczęli testowanie portfeli kryptowalutowych Robinhood w tym miesiącu. We wrześniu platforma handlowa rozwinęła nową funkcję, która pozwala inwestorom kupować cyfrowe aktywa bez prowizji w sposób powtarzalny.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Robinhood nie jest w stanie zagwarantować, że 100% środków kryptowalutowych będzie chronione

W zgłoszeniu do SEC, Robinhood zauważa, że nie może zagwarantować, że portfele firmy będą chronione. Platforma handlowa twierdzi, że trzyma „przytłaczającą większość” swoich kryptowalut w zimnych portfelach, ale używa również portfeli online do wspierania codziennych operacji.

– Nie możemy zapewnić, że żaden z naszych portfeli nie padnie ofiarą, co może spowodować utratę niektórych lub wszystkich kryptowalut, które RHC przechowuje w imieniu klientów. Wszelkie takie straty mogą być znaczne, a my możemy nie być w stanie uzyskać ochrony ubezpieczeniowej dla części lub całości tych strat – napisano w dalszej części oświadczenia.

invest

W styczniu Robinhood ograniczył swoim klientom możliwość kupowania kryptowalut, powołując się na „nadzwyczajne warunki rynkowe”. Firma powstrzymała również użytkowników od kupowania akcji Gamestop (GME), które gwałtownie wzrosły po masowym skupowaniu przez inwestorów detalicznych w walce z nadmierną krótką ekspozycją dużych funduszy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs hrywny prognozy 2021 | kryptowaluta | cena akcji datawalk | jsw akcje prognozy | notowania dino | akcje mwig40 | ten square games gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here