Naga MarketsW mediach zawrzało, kiedy pojawiły się pierwsze spekulacje o tym, iż Robinhood – najbardziej rozpoznawalny broker dający możliwość handlu praktycznie większością dostępnych instrumentów finansowych – może posiadać portfel opiewający na 25 miliardów dolarów w kryptowalucie Dogecoin. CEO Robinhood Markets Vlad Tenev odrzucił spekulacje, że jego platforma brokerska może być tak zwanym “wielorybem dogecoin”.

  • Niedawno zaczęły pojawiać się spekulacje, że aplikacja do handlu może być znaczącym uczestnikiem rynku kryptowaluty Dogecoin
  • Według wyliczeń, portfel jaki może posiadać broker opiewa na 25 miliardów dolarów
  • CEO Robinhooda zaprzecza jednak tym doniesieniom
  • Zarząd mówi, że wszelkie waluty służą do celów rodzaju zapewnienia dostępu kilnetów

Robinhood największym wielorybem Dogecoin?

W ostatnich dniach wokół coraz to bardziej popularnego Robinhooda ponownie zrobiło się głośno. Tym razem jednak nie chodzi o wstrzymywanie handlu na spółkach a o możliwość posiadania przez spółkę znacznej ilości kryptowaluty Doge. CEO Robinhood Markets Vlad Tenev odrzucił jednak spekulacje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przemawiając na “fireside chat” hostowanym przez Robinhood w czwartek, Tenev powiedział, że wszystkie monety posiadane przez firmę są tylko dla celów takich jak zapewnienie dostępu do holdingów dla swoich klientów. “Nie mamy znaczących pozycji w żadnej z monet, które utrzymujemy na zasadzie własności”, dodał dyrektor generalny brokera.

wykres Kurs Doge H4 07.05.2021
Kurs Doge H4 07.05.2021

Jednak warto przypomnieć, że jeszcze w lutym entuzjaści cyfrowych aktywów wpadli w krótką obsesję na punkcie spekulacji łączących Robinhood z adresem portfela dogecoin, który został wyceniony na około 2,1 miliarda dolarów. Amerykański portal – The Wall Street Journal poinformował w tym czasie, że zidentyfikował zapisy, które wykazały, że osoba lub podmiot posiadał około 28% wszystkich dogecoin w obiegu – udział warty w tym czasie około 2,1 miliarda dolarów.

Według raportu Bloomberga z lutego, który cytował Toma Robinsona, współzałożyciela trackera danych blockchain Elliptic, cyfrowy portfel został stworzony w czerwcu 2018 roku, podczas gdy Robinhood zaczął oferować handel dogecoinami swoim klientom w lipcu 2018 roku. Duży zbieg okoliczności jak dotąd napędza tylko falę spekulacji, że faktycznie broker może być właścicielem portfela czemu jak dotąd zarząd zaprzecza. Co jednak okaże się w kolejnych miesiącach?

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here