Naga MarketsRobinhood jeszcze nie dla Brytyjczyków. Firma wstrzymuje ekspansjęStartup tworzący aplikację tradingową Robinhood wysłał nieco zaskakującą wiadomość do “przyszłych” klientów z Wielkiej Brytanii, którzy zapisali się na listę oczekujących użytkowników. Wiadomość wskazuje, że Robinhood całkowicie odkłada swoją premierę w Wielkiej Brytanii i innych miejscach na świecie. Firma w najbliższej przyszłości będzie koncentrować się wyłącznie na rodzimym rynku amerykańskim.

  • Robinhood miał w tym roku zacząć obsługiwać klientów z Wielkiej Brytanii
  • Na listę oczekujących zapisało się ponad 250 tys. osób
  • Firma wstrzymuje plan ekspansji na UK i inne części globu

Robinhood wstrzymuje ekspansję

„Przesunięcie terminu”, do którego odnosi się Robinood w wiadomości, nie wydaje się być tylko tymczasowe. Robinhood oświadczył, że wyłączy swoją brytyjską witrynę internetową i zamknie listę oczekujących, którą otworzył pod koniec ubiegłego roku, a na którą zapisało się aż ćwierć miliona ludzi.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Ogłoszenie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Robinhood był do tej pory bardzo zainteresowany swoją potencjalną ekspansją w Wielkiej Brytanii i na arenie międzynarodowej. Wydawało się, że potrzebował również międzynarodowej pozycji, aby uzasadnić swoją wycenę, która wyniosła 8,6 miliarda dolarów w ostatniej rundzie finansowania firmy, przeprowadzonej zaledwie tydzień temu.

Kwota pieniędzy (320 milionów dolarów) zebrana przez Robinhood w ostatniej rundzie finansowania, również wskazywała na wystarczające zasoby do rozwoju w kraju i zagranicami.

Robinhood, pomimo sukcesu firmy w przyciąganiu dużej liczby nowych traderów miewał częste przestoje w swoim zapleczu, co powodowało problemy handlowe dla klientów. Firma boryka się również z tym, jak radzić sobie z dużą liczbą początkujących inwestorów na platformie, którzy jako grupa wykazali się zdolnością do ruszania rynkami nawet w przypadku niektórych spółek z bardzo dużą kapitalizacją.

Wygląda na to, że Robinhood chce skupić się na „rozwiązaniu problemu” w Stanach Zjednoczonych, zanim naprawdę zacznie rozwijać się za granicą. Biorąc pod uwagę obecne okoliczności i ciągły wzrost firmy w USA, wydaje się to być ostrożnym podejściem na tym etapie.

Rzecznik Robinhood skomentował działania firmy następująco:
– W ciągu ostatnich kilku miesięcy na świecie wiele się zmieniło i podjęliśmy trudną decyzję o odroczeniu naszej premiery w Wielkiej Brytanii na czas nieokreślony. Jako firma ponownie koncentrujemy się na wzmacnianiu naszej podstawowej działalności w Stanach Zjednoczonych. Wiemy, że wiele osób w Wielkiej Brytanii było podekscytowanych inwestowaniem za pośrednictwem Robinhood i żałujemy, że nie możemy dostarczyć naszego produktu klientom w Wielkiej Brytanii w 2020 r. Chociaż nasze plany globalnej ekspansji są na razie wstrzymane, jesteśmy zaangażowani w demokratyzację finansowania dla większej liczby osób na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym będziemy mogli przenieść tę misję do Wielkiej Brytanii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here