Naga MarketsRobinhood gotowy do wejścia na giełdę z ceną 38 dolarówJeden z najbardziej wyczekiwanych IPO ostatnich miesięcy już w czwartek pojawi się na amerykańskiej giełdzie. Mowa o aplikacji skierowanej do inwestorów detalicznych – Robinhood. Spółka ma rozpocząć notowania na rynku publicznym pod nazwą HOOD  z ceną początkową 38 dolarów. Daje to jej wycenę na poziomie ponad 31,8 miliarda dolarów.

  • Już niebawem można będzie handlować na akcjach samego Robinhooda
  • Spółka pojawi się na amerykańskiej giełdzie pod tikierem HOOD
  • Pierwsze wzmianki o szacowanej ceny za akcję sięgają 38 dolarów
  • To daje wycenę spółce na poziomie 31,8 mld USD
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wielki debiut Robinhooda – czego mogą spodziewać się inwestorzy?

Są tacy, którzy wychwalają aplikację dającą możliwość inwestowania w akcje, ETFy i wiele innych instrumentów finansowych – Robinhood, są tacy tez, którzy uważają, że przyczynia się ona do złych praktyk. Jedna i druga grupa jednak wyczekuje jednego – debiutu spółki na amerykańskim parkiecie, która będzie już dziś gotowa do handlu pod tikerem HOOD.Jak informuje The Wall Street Journal, początkowa cena za akcje ma sięgnąć 38 dolarów co przekładać się będzie na wycenę spółki na poziomie 31,8 miliarda dolarów. Nie jest to jednak szaleńcza wycena, ponieważ sama aplikacja Robinhood spodziewała się wejścia po cenie nawet 4 dolary wyższej – 42 dolarów z akcję.

Przypomnijmy, że Robinhood był kluczową aplikacją boomu handlu detalicznego, który obserwowaliśmy w ciągu ostatniego półtora roku – to kolejny powód, dla którego jego IPO było tak gorąco oczekiwane. To m.in za jego pośrednictwem inwestorzy indywidualni skupowali takie spółki jak AMC czy GME.

Co ciekawe jednak z perspektywy IPO spółki – ta oferuje około jednej trzeciej swoich akcji własnym użytkownikom. Zazwyczaj firmy nie oferują akcji bezpośrednio zwykłym inwestorom. Zamiast tego, ktoś, kto chce kupić akcje firmy w dniu IPO, po prostu dostaje je na rynkach publicznych, jak w przypadku każdej akcji. Zdecydowanie nie jest to typowy zabieg.

Na koniec dyrektor finansowy Jason Warnick powiedział, że przychody Robinhooda wzrosły o 245% rok do roku w 2020 roku, a 40% miesięcznych aktywnych użytkowników wchodzi w interakcję z aplikacją codziennie. Oznacza to, że Robinhood miał około 17,7 miliona użytkowników pod koniec marca, ale od tego czasu kontynuował swój wzrost, osiągając około 22,5 miliona.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here