Naga MarketsRobinhood deklasuje rywali. Pierwszy raport pokazał dużą aktywność traderówPlatforma Robinhood, którą pokochali detaliczni inwestorzy Z USA po raz pierwszy opublikowała wczoraj miesięczne dane handlowe dołączając tym samym do pozostałych firm z branży brokerskiej. Jak się okazuje, amerykański startup już od początku deklasuje swoich wszystkich rywali na co wskazuje średni dzienny wolumen transakcji (DART), miara będąca standardem w branży brokerskiej.

  • Robinhood po raz pierwszy zaprezentował raport DART
  • Startup od razu zdeklasował konkurencję
  • Bazowa strategia większości inwestorów to “kup i trzymaj”

Robinhood z 4,31 mln DARTs w czerwcu

Robinhood odnotował w czerwcu 4,31 miliona DARTs, wynika z raportu firmy. Pierwsza publikacja wolumenu jest jednocześnie najwyższa spośród firm brokerskich, a także przewyższa łączny wolumen swoich dwóch największych konkurentów, a mianowicie E-Trade i Charles Schwab.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Na drugim miejscu znalazł się TD Ameritrade, gdzie DART uplasował się na poziomie 3,84 mln. Znacznie dalej w tyle znajduje się Interactive Brokers z DART wielkości 1,8 mln, podobny wynik odnotował Charles Schwab. Z kolei DART za czerwiec brokera E-Trade wyniósł 1,1 mln.

Dzienny średni przychód z transakcji (Daily Average Revenue Trade, DART) to wskaźnik używany w branży maklerskiej. DART tradycyjnie reprezentował średnie dzienne transakcje, które generowały prowizje lub opłaty. Jednak niektóre domy maklerskie rozszerzyły definicję DART, aby uwzględnić bezprowizyjne z uwagi na to, że te stały się normą w 2019 roku.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Według firmy Robinhood, DART w całym drugim kwartale wzrósł ponad dwukrotnie w porównaniu do poprzedniego kwartału. Wszystkie trzy najlepsze dni pod względem wolumenu obrotu miały miejsce w czerwcu 2020 r.

– Kiedy przyglądamy się zachowaniom klientów w czasie, wielu klientów Robinhood stosuje strategię “kup i trzymaj” – powiedział rzecznik Robinhood. Ponadto, klienci spędzają coraz więcej czasu na platformie i w tym czasie większość z nich kupuje akcje, a nie je sprzedaje.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here