Naga MarketsRobinhood przymierza się do debiut na notowanym rynku w 2021 rokuRobinhood, jedna z najbardziej znanych na świecie platform do szybkiego handlu instrumentami finansowymi dla początkujących inwestorów, planuje dokonać debiutu na notowanym rynku. Świadczyć ma o tym informacja o poszukiwaniu przez firmę banków inwestycyjnych zainteresowanych pomocą w przygotowaniu pierwszej oferty publicznej.

  • Robinhood chce dokonać IPO w pierwszej połowie 2021 roku
  • Spółka szuka obecnie partnerów do przeprowadzenia debiutu
  • W ciągu pierwszych 4 miesięcy 2020 roku Robinhood pozyskał aż 3 mln nowych użytkowników

Robinhood chce dokonać IPO

Robinhood planuje wejść na notowany rynek, jak twierdzą osoby blisko związane z zarządem spółki, które chcą na ten moment zachować anonimowość. Firma planuje swoje IPO na nawet tak bliski okres jak pierwszy kwartał 2021 roku.

We wrześniu przestawiciele Robinhooda poinformowali o pozyskaniu 460 mln dol. poprzez emisję akcji serii G, przez co wycena spółki wzrosła aż do 11,7 mld dol. Wśród firm inwestycyjnych, które zdecydowały się zainwestować swoje środki w Robinhood są m.in. Sequoia, DST Global, Ribbit Capital, Andreesen Horowitz, Index Ventures czy D1 Capital Partners.

Rzecz jasna, wejście Robinhooda na giełdę byłoby wielkim krokiem milowym na drodze rozwoju spółki. Popularność platformy tradingowej oferowanej przez Robinhood zapewne przełożyłaby się na spore zainteresowanie akcjami spółki ze strony inwestorów.

Plus500

Trading poprzez platformy mobilne stał się niezwykle popularny w okresie pandemii, kiedy duża ilość osób z uwagi na przymus pozostawania w domach zdecydowała się na spróbowanie swoich sił w handlu instrumentami finansowymi. Robinhood szczególnie dobrze wstrzelił się w segment atrakcyjny dla millenialsów i przedstawicieli pokolenia Z.

Obecnie, platforma posiada aż 13 mln użytkowników i pozwala na handel między innymi: metalami szlachetnymi, kryptowalutami, akcjami czy ETF-ami, a także opcjami.

Zobacz również: Akcje Tesli w górę dzięki dołączeniu do S&P 500. To sygnał bessy, twierdzą eksperci

Robinhood jednym z głównych graczy na rynku handlu bezprowizyjnego

Robinhood jest na dobrej drodze do dominacji w swoim segmencie rynkowym, a jak twierdzą założyciele spółki, ich celem jest demokratyzacja finansów dla wszystkich. Jednak na ścieżce rozwoju stanęły liczne skargi użytkowników czy podejrzenia ze strony Federal Trade Commission.

Tylko w pierwszej połowie tego roku, amerykańskie agencje regulacyjne i wsparcia konsumentów otrzymały ponad 400 skarg dotyczących Robinhooda. Niemal 2 tys. kont platformy padło ofiarą ataku hakerskiego w zeszłym miesiącu, a ponad 10 tys. stało się “zakładnikami” z żądaniem okupu przez hakerów.

Amerykański regulator bada również, czy Robinhood odpowiednio poinformował swoich klientów o sprzedaży zleceń do traderów zajmujących się handlem wysokich częstotliwości (high-frequency trading = HFT) oraz firm z Wall Street.

W czerwcu Robinhood stał się też uczestnikiem skandalu, gdy jeden z użytkowników platformy popełnił samobójstwo generując 700 tysięcy dolarów długu. Co tragiczniejsze, saldo nie musiało wcale reprezentować niezabezpieczonego zadłużenia, ale raczej tymczasowe saldo do czasu rozliczenia transakcji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here