Naga MarketsRobinhood: Amerykański regulator sprawdza handel tzw. "meme stocks" przed IPORobinhood spodziewa się długo wyczekiwanej, pierwszej oferty publicznej (IPO). Firma mierzy się jednocześnie z organami nadzorczymi, w tym SEC oraz Finra, które interesuje teraz, czy pracownicy handlowali tzw. meme stocks zanim pojawiła się informacja o ograniczeniu obrotu tymi akcjami. Do meme stocks zalicza się m.in. GameStop oraz AMC Entertainment Holdings.

Robinhood na celowniku regulatorów  

Na początku tego miesiąca Robinhood ujawnił szereg dochodzeń rządowych i regulacyjnych w swoim zgłoszeniu IPO. Ujawnienie miało miejsce zaledwie dzień po tym, jak Urząd Regulacji Branży Finansowej (Finra) nałożył na firmę karę w wysokości 70 mln USD dolarów za „systemowe” usterki, przekazywanie „fałszywych i wprowadzających w błąd” informacji i inne błędy.Wczoraj natomiast pojawiła się informacja z firmy Robinhood o zapytaniu z Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odnośnie tego, czy pracownicy handlowali akcjami GameStop i AMC Entertainment Holdings, zanim broker internetowy publicznie ogłosił, że 28 stycznia ogranicza obrót akcjami tych firm oraz innych meme stocks (akcje, których notowania rosną bez czynników fundamentalnych).

— Kwestie te obejmują zapytania dotyczące tego, czy jakikolwiek pracownik mógł handlować tymi papierami wartościowymi [meme stocks] przed publicznym ogłoszeniem… ograniczeń w handlu – napisano.

W poniedziałek Finra wysłała również wniosek śledczy do Robinhood, szukając dokumentów związanych z przestrzeganiem wymogów nadzorcy odnośnie rejestracji personelu, podała firma.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Wniosek ten dotyczył informacji odnoszących się do dyrektora Vladimira Teneva i współzałożyciela Baiju Bhatta, którzy nie są zarejestrowani w Finra. Nadzorca wymaga natomiast, by dyrektorzy spółek byli zarejestrowani jeśli ą zaangażowani w „zarządzanie bankowością inwestycyjną biznesem papierów wartościowych”.

Według informacji podanych przez Robinhood, firma zamierza współpracować przy dochodzeniu.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar | rubel kurs | pgnig wykres | kruk notowania | bitcoin wykres | jak handlować funtem | kurs kernel |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here