Naga Markets
Źródło: The Rich Dad Channel

Autor książki „Bogaty ojciec i Biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, ponownie skomentował bieżącą sytuację na świecie na swoim osobistym koncie na Twitterze. Tym razem ekspert nawiązał do pokolenia wyżu demograficznego (ludzi urodzonych w latach 1946 – 1964), ostrzegając, że doświadczą niepowodzenia w inwestycjach i zbiednieją jeszcze bardziej. Jednocześnie jego zdaniem srebro jest w tej chwili najlepszą inwestycją. Kurs XAG/USD nieznacznie wzrasta w poniedziałek w okolice 21,80 USD za uncję.

Srebro najlepszą inwestycją w 2023 roku

Baby Boomers wzbogacili się dzięki nieruchomościom i akcjom. Jednak Bank Centralny Stanów Zjednoczonych (USA) zniszczy rynek nieruchomości i akcji. Oni (pokolenie baby boomers) ogłoszą upadłość i staną się jeszcze biedniejsi. Najlepszą inwestycją w tej chwili jest srebro, każdy może kupić czyste srebrne monety za 25 USD, nie zmarnuj tej okazji – napisał Kiyosaki na swoim koncie na Twitterze (20.02.2023).







Około dwie godziny później Kiyosaki ponownie napisał na Twitterze, że zgadza się z Andym Shechtmanem, który stwierdził, iż obecnie srebro jest najbardziej niedowartościowanym aktywem na świecie.

Capital.com

Inwestuj w złoto, srebro i Bitcoiny (BTC)

Dokładnie 17 lutego Kiyosaki stwierdził również, że od dawna radzi wszystkim, aby unikali oszczędzania i inwestowania w klasyczne aktywa finansowe. W jego ocenie wynika to z wysokiego poziomu ryzyka.

Wiele lat temu mówiłem, że oszczędzaj i inwestuj, tworząc zdywersyfikowany portfel, złożony z akcji, obligacji, funduszy inwestycyjnych i ETF-y. Dziś jest to bardzo ryzykowna rada. Osobiście wierzę w złoto, srebro i Bitcoina, które są najlepsze w niestabilnych czasach – stwierdził dosłownie trzy dni temu.

Zdaniem Kiyosakiego wybór instrumentu inwestycyjnego powinien być dokonywany indywidualnie, ponieważ każdy ma inne preferencje. Złoto rzeczywiście nadaje się do inwestycji długoterminowych i będzie nadal rosło, gdy światowa gospodarka dostarcza sporo niepewności. Jednak gdy gospodarka rośnie, aktywa typu akcje zyskują znacznie więcej niż żółty metal.

Ekspert od dłuższego czasu rekomenduje kupno złota, srebra i BTC. Poinformował w grudniu ubiegłego roku, że właściciele tych trzech inwestycji staną się bogatsi, gdy Rezerwa Federalna zacznie znów luzować i wydrukuje biliony dolarów.



Przewiduje, że do 2025 roku cena złota wyniesie 5000 dolarów, srebra 500 dolarów, a Bitcoina 500 000 dolarów. Ponadto spodziewa się, że w tym roku cena złota wzrośnie do 3800 USD, a srebra do 75 USD. Kiyosaki wcześniej wyjaśnił, że jest inwestorem, a nie traderem, więc jest podekscytowany, gdy BTC uderza w nowe dno cenowe.

Co więcej, znany autor wielokrotnie powtarzał, że nie ufa administracji Bidena, Departamentowi Skarbu, Rezerwie Federalnej ani Wall Street. Wielokrotnie ostrzegał, że Fed niszczy gospodarkę i dolara amerykańskiego. W październiku 2021 roku napisał na Twitterze: „Kocham bitcoiny, ponieważ nie ufam Fed ani Wall Street”. Autor książki “Bogaty ojciec, Biedny ojciec” wskazywał niedawno, że „wszystko się zawali” i że depresja gospodarcza jest możliwa. W styczniu powiedział, że jesteśmy w globalnej recesji, ostrzegając przed rosnącymi bankructwami, bezrobociem i bezdomnością.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









Poprzedni artykułBitcoin (BTC) ponownie wyprzedził Visę pod względem kapitalizacji rynkowej
Następny artykułCena złota spadnie do 1800 USD przez kolejne podwyżki stóp procentowych, wskazuje Commerzbank
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.